Čezeta v čele s Neilem Smithem míří k dokončení “Modelu 2”, má to ale háček

0
Čezeta
Zdroj: Čezeta

Možná máte v paměti nedávno zveřejněný (a velmi úspěšný) crowdfunding, díky němuž se podařilo vybrat neuvěřitelných 20 milionů korun na dokončení výroby první série elektroskútrů značky Čezeta. Ta obsahovala hned 60 kousků plně elektrických Čezet (typu 506), jejichž design určitě netřeba představovat. Proč zrovna 60 kusů?

První série byla totiž vyrobena na počest a na oslavu 60. výročí založení společnosti. Navíc se jednalo o zcela první elektroskútry, které byly kompletně navrhnuty, vyrobeny a smontovány na území Evropy – klobouk dolů! 

Čezeta
Zdroj: Čezeta
Čezeta
Zdroj: Čezeta

Chystá pro nás Čezeta ale něco dalšího?

Neil Smith nedávno zveřejnil tiskovou zprávu v níž popisuje další cíle společnosti a také dopady pandemie Covidu-19 na další business plány Čezety. Není tajemstvím, že světlo světa by měl spatřit další model, tentokrát ale už v masivnější produkci a s dostupnější cenovou politikou. 

Čezeta
Zdroj: Čezeta
Čezeta
Zdroj: Čezeta

Jenže…

Pandemie Covidu celosvětově otřásla trhem a projekt Čezety přišel o citelné zdroje. Společnost se proto rozhodla, že zkusí jít s kůží na trh, a to opět formou crowdfundingu.  

Vzhledem k tomu, že investiční a záchranné balíčky české vlády se týkaly Čezety pouze okrajově – údajně se bavíme o příspěvku 16.000 Kč od vlády – musí si Čezeta pomoci jinak.

Čezeta sází na to, že už má vyladěné postupy výroby, dodavatele a potřebné know-how, a tak může nabídnout potenciálním investorům mnohem více za mnohem méně peněz. Model 2 má být levnější, výkonnější, dokonalejší a hlavně dlouhodobě udržitelný z pohledu kondice baterií a elektromotoru. 

Cílová částka je stanovena na 10.000.000 Kč a pokud patříte k těm, koho by podobná investice zajímala, určitě doporučujeme se na projekt Čezety podívat. 

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno