Yamaha Tricity 300 a koncept MW-VISION

0
Yamaha Tricity 300
Foto: Yamaha

Se začátkem 46. ročníku Tokyo Motor Show, přichází Yamaha hned se dvěma novinkami. Nový Tricity 300 a futuristický koncept MW-VISION. Ovšem oba představené stroje jsou spíše obestřeny tajemstvím. Co nám tedy Yamaha vlastně sdělila?

Yamaha Tricity 300

Dalo by se říct, že se jedná o „sériovku“, o které krom fotek nic nevíme. Yamaha se rozhodla nesdělit jediný konkrétní technický údaj s tím, že všechno bude zveřejněno na začátku listopadu na veletrhu EICMA v Miláně. O novém skútru Tricity akorát víme, že je vybaven motorem Blue Core, což je název technologie, kterou Yamaha využívá například pro model Xmax 300.

Yamaha Tricity 300
Foto: Yamaha

Zvolená kubatura 300ccm je ideálním řešením, což jsme si ověřili uPiaggia MP3 300. Lze ji využívat i s řidičským oprávněním skupiny B. Své silné stránky ukáže jak v městském provozu, tak mimo něj a nové Tricity má překvapit i výbavou. 

„Jsme připraveni udělat ještě lepší dojem nejlepší funkční výbavou ve své třídě, konkurenceschopnou cenou a nedostižnou kvalitou,“ přichází zpráva z Japonska. Jestli ovšem cena udrží krok s konkurenčním MP300, zůstává a ještě nějaký čas zůstane otázkou.

Novinka bude disponovat vyšším plexi a odpovídajícím prostorem pod sedlem, soudě dle dostupných materiálů. Zásadní změnou oproti 125/155 je zamykání přední nápravy, které využívá MP3, díky čemuž nemusíte při zastavování dávat nohy na zem.

MW-VISION

Yamaha MW-VISION
Foto: Yamaha

K tomuto futuristickému vozítku Yamaha říká: „Model byl vytvořený s cílem přinést lidem filozofii Kando prostřednictvím strhujících zážitků ze společného náklonu se strojem, kdy jezdec doslova se strojem splyne, což umožňuje právě platforma s více koly s možností náklonu.“ To by se skoro mohlo nazvat marketingové vyjádření. Yamaha alespoň doplnila, že MW-VISION disponuje zpátečkou a technologií udržování polohy.

„Mezi další specifika vozidla Yamaha MW-VISION patří interaktivní komunikace uživatele a stroje prostřednictvím zvuku a světla, což přináší zcela nové jízdní zážitky.“ Je vyjádření, které nám alespoň závěrem zapojí mozkové buňky. 

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno