Všichni cítíme, že letošní rok bude jiný. Co bude dál s magazínem a Skútrškolou?

0

Je to pár dní, co jsme se po delší zimní pauze mohli opět setkat s našimi parťáky z Auto-motoškoly Zubr. Covidová doba, počasí, nepřipravenost testovací plochy, no zkrátka před námi stálo relativně hodně překážek, které jsme museli překonat. Ale zadařilo se!

Kromě toho, že jsme se mohli bezpečně potkat a pobavit se uplynulých měsících života a minulé sezóně 2020, dostali jsme možnost se parádně rozjezdit na perfektně připravené testovací ploše. K tomu se ale dostaneme později.

Jak už z našeho magazínu, případně sociálních sítí víte, spolupracujeme s našimi kamarády z Auto-motoškoly Zubr, kteří nám pomáhají s testováním, poskytují nám zpětnou vazbu a konzultace k problematice moto, vyhlášek, zákonů atd, ale především si vzali do parády Vás, účastníky projektu Skútrškola. 

Projekt zaměřený na skupinové kurzy bezpečné jízdy, správnosti zacházení se strojem a zdokonalování jezdeckých schopností na Vašich strojích, pod dohledem zkušených instruktorů. Projekt, který měl v loňském roce premiéru a jehož každý termín byl beznadějně vybookovaný na měsíce dopředu, včetně čekacích pořadníků. 

No, shodli jsme se, že takový zájem jsme nečekali a jsme za to nesmírně rádi. Moc si vážíme vaší zpětné vazby, zájmu, chvály a doporučování tohoto kurzu Vašemu okolí. Díky moc, jste opravdu skvělá komunita a nám to dělá neskutečnou radost.

I díky tomu jsme se dohodli, že budeme s tímto projektem pokračovat, i když je těžce dotovaný a stojí nás všechny obrovské úsilí a čas. Takže i letos se můžete těšit na pravidelné kurzy v areálu sídla autoškoly, kde se Vám bude primárně věnovat Jirka a čas od času i Alan. Připravili jsme si pro Vás inovované kurzy, vzali jsme si k srdci některé Vaše náměty na různá další cvičení a celý kurz jsme časově maximálně zefektivnili. Bohužel jsme se poučili i z Vašich drobných neštěstí, která jsme na polygonu museli řešit. Ať už z těch drobných, ale i jednoho většího. Nejen díky těmto zkušenostem, ale i kvůli maximální ochraně Vašeho zdraví a majetku, jsme některé úkony na ploše přehodnotili a upravili.

Zároveň jednáme o možnosti „připojištění“ pro potřeby výcviku na ploše po dobu kurzů tak, aby případné škody, vzniklé primárně pádem, nemusely být placeny z Vaší kapsy. Zkrátka nezahálíme a snažíme se kurzy maximálně zpřístupnit co možná nejširší skupině lidí.

Jelikož ale žádný učený z nebe nespadl, vzal si Jirka s Alanem do parády i nás. Krásné jarní počasí nám umožnilo se po několika měsících opět posadit za řídítka a pěkně zostra potahat ze plyn. Skútr, motorka, minimotorka a Harley. K dispozici bylo všechno možné, a tak nebyla o zábavu nouze. Po relativně dlouhé zimní pauze jsem se pak za řídítky cítil jako úplný nováček. Těžiště, nohy, ruce, hlava, pohled, všechno špatně, všechno znovu a pěkně od začátku. Po pár náklonech a přidáních plynu ale všechno naskákalo nazpět a jízda už byla zase zábava. Všem vřele doporučuji se před ostrým startem sezony takto někde „rozjezdit“.

Nejen že tím získáte jistotu, kterou jinak získáváte až jízdou v reálném provozu, ale zároveň si máte možnost bezpečně potahat za plyn a nikoho tím neohrozit. Je to jako jízda na kole, nezapomíná se, jen je potřeba občas trénovat a cvičit.

Po několika desítkách minut zábavy a spálených pár litrech paliva přišel čas i na téma recenzí a testování motorek a skútrů na polygonu. Všichni cítíme, že letošní roku bude jiný. Produktové novinky v jedné stopě se představují online, veletrhy jsou ve velkém rušeny a samotné značky moc netuší, jak své modely efektivně představit a ukázat zákazníkům. Sami zatím nevíme, jaké a kolik modelů budeme mít k dispozici k pořádným redakčním testům, nicméně koncept testů se také lehce změní. Vše se brzy dozvíte…  

Vstupujeme do dalšího roku Skútrmagazínu, do dalšího roku spolupráce s naším prima partnerem a do dalšího roku plného novinek a překvapení, kterých máme v rukávu celkem dost a doufáme, že Vás budou bavit. Jsme moc rádi, že jste s námi, že se Vám náš obsah líbí a že jste tak super komunita! Těšíme se na Vás na cestách, akcích, ale třeba i na kurzech Skútrškoly!

Za redakci Skútrmagazínu

Honza a Jirka

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno