Brekr: stylový elektrický moped, který uslyšíte

1
Brekr
Foto: Brekr

V Holandsku vzniká nový elektrický moped Brekr. První model s označením B4000 byl představen v Civon Innovation Center v oblasti Achterhoek. Moped podle tvůrců spojuje design, elektrickou technologii a bohatou historii motokrosu právě v Achterhoeku. 

Po roční přípravě parta kamarádů v roce 2018 oficiálně zahájila vývoj mopedu Brekr. Od té doby se společnost rozrostla a nyní čítá řadu specialistů, odborníků a podobných nadšenců. Jméno Brekr je odvozeno od „brekken“. „Brekker“ miluje párty, hudbu a má vášeň pro motorky. Společnost Brekr sídlí v bývalém vězení „De Kruisberg“ v Doetinchem.

Brekr
Foto: Brekr

Brekr B4000 nabízí dvě varianty a možnost konfigurace na míru. Na výběr je maximální rychlost 25 km/h nebo verze s rychlostí až 45 km/h. Obě varianty lze využít s jednou baterií o výkonu 2 kWh, zajišťující dojezd 50 – 80 km. Model je však konstruován tak, že pojme ještě jednu totožnou baterii a dojezd se následně znásobí. Jedna baterie přitom váží 10 kg. 

Brekr
Foto: Brekr
Brekr
Foto: Brekr

Zážitek z jízdy umocní velká kola, nízké těžiště, lehký hliníkový rám, přední i zadní odpružení a zvukový efekt. Ten přiblíží elektrický moped k jeho benzínovým kolegům a okolí ho spíše zaznamená. Brekr je dále vybaven GPS. Díky aplikaci tak uživatel zůstává ve spojení se strojem 24/7. Může tak z pohodlí domova či práce sledovat údaje o uplynulých jízdách, kapacitě baterie, aktuální poloze a podezřelé manipulaci. 

Brekr
Foto: Brekr

První model Brekr B4000 bude zákazníkům dodáván na jaře roku 2020. Cena je 4 199 EUR včetně jedné 2 kWh baterie. Zatím bude k dispozici v Nizozemsku, Belgii a Německu. Očekává se ovšem, že bude v budoucnu prodáván i ve více zemích. Objednávku lze provést pouze online

Brekr
Foto: Brekr

Základní specifikace:  

  • Rychlost: 25 km/h nebo 45 km/h
  • Váha bez baterie: 69 kg
  • Baterie: 2,0 KWh (lze využít dvě)
  • Dojezd na jednu baterii: 50 – 80 km 
  • Náklady na jedno nabití: 0,45 EUR

1 KOMENTÁŘ

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno