První fichtl Půjčovna na světě

0
Czechoslovakia Moto
Foto: Czechoslovakia Moto

Když se řekne pionýr, pincek nebo fichtl, mnohým z nás se vybaví nostalgická vzpomínka na mládí. V dnešní uspěchané době je každá taková emoce velice cenná. A hlavně to byl důvod otevřít vůbec první fichtl půjčovnu na světě.

Vše to začalo jako klukovský sen, který vzešel ze vzpomínek na dětství. Malý jinoch, jak se Jan Dostál popisuje ve svém příběhu, snil o stroji značky Jawa 20 / 21. Jednoho dne se setkal s podobným nadšencem Přemyslem. Ten při společném obdivování modelu Jawa 21 Sport pronesl pro oba dnes zásadní větu: „Jé to by bylo fajn, kdyby si to člověk mohl někdy půjčit“. No a zde se začal psát příběh Czechoslovakia Moto.

Czechoslovakia Moto
Foto: Czechoslovakia Moto

Jawa pionýr, což je souhrnné označení pro několik typů tohoto motocyklu, se v Považské Bystrici na Slovensku vyráběl od 50. – 80. let 20. století. Pokud dnes toužíte po vlastním stroji, ale nevíte, jakou Jawu vlastně chcete, můžete využít právě půjčovnu Czechoslovakia Moto.

Tím to ale rozhodně nekončí. Jakmile si fichtla zkusíte, bude těžké vymazat myšlenku o tom, že vám stojí jeden vlastní renovovaný kousek v garáži. Czechoslovakia Moto funguje jako multifunkční prostor půjčovny, dílny, kanceláře a místa, kde si s vámi kdykoli rádi sednou na kávu. Při sledování práce mechaniků proberete vaše konkrétní představy vlastního pincka.

Czechoslovakia Moto
Foto: Czechoslovakia Moto

Nejjednodušší variantou je samozřejmě svěřit celý proces právě specializované dílně. Že je tato služba mezi zákazníky populární potvrzuje i zakladatel Czechoslovakia Moto, Jan Dostál. „Protože ne každý má chuť, čas, energii nebo zkušenosti zvládnout celý proces po své vlastní ose, obrátí se na nás s tímto kompletním servisem. Pro zákazníka pak vytipujeme starého fichtla, zakoupíme, kompletně zrenovujeme a předáme.“

Czechoslovakia Moto
Foto: Czechoslovakia Moto

Za necelý rok fungování prošlo dílnou přes čtyřicet zrenovovaných strojů značky Jawa a tým se z dvou nadšenců rozrostl na dvanáct. Nyní krom půjčovny a renovace nabízí i servis a speciální akce pro firmy formou zápůjčky fichtlů třeba na teambuilding.

Czechoslovakia Moto
Foto: Czechoslovakia Moto
Czechoslovakia Moto
Foto: Czechoslovakia Moto

Pokud někdy ve vašem životě hrál roli legendární fichtl, navštivte dílnu Czechoslovkia Moto, kterou naleznete na adrese Papírenská 2a, Praha 6. Prozatím můžete začít třeba s jeho půjčením. Ovšem pozor je to návykové.

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno