Yuki 125i Falcon: s maskou siláka

0
Yuki Falcon 125i
Yuki Falcon 125i

Skútry čínských značek vyvolávají dodnes řadu rozporuplných emocí a dělí se na dva pomyslné tábory. Jedná se o zaryté odpůrce a ty, kteří se pouští bezhlavě do jejich obhajoby na základě vlastních zkušeností. Výrobu Yuki ovšem zajišťuje čínská společnost QingQi, která uvedla první motocykl na trh již v roce 1956.

Sportovní vzhled

Yuki 125i Falcon je z městských skútrů tím nejsportovnějším a nejlépe vypadajícím strojem v nabídce. Nenechte se ovšem mást slovem “nejsportovnější“. Zde se jedná opravdu jen o vzhled skútru. Motor tohoto městského rebela pohání 4- taktní vzduchem chlazený jednoválec o výkonu 5,4 kW při 7500 ot. / min. s krouticím momentem 7,50 Nm při 6000 ot. / min. Jelikož jde o menší, přesto efektivní skútr, odpovídá tomu i provozní hmotnost, která je 113 kg.

Yuki Falcon 125i
Yuki Falcon 125i

Výkon je oproti jiným stopětadvacítkám přiškrcený. S váhou jezdce do 90 kg budete jezdit adekvátně a brzdit či překážet samozřejmě nebudete. Rozjezdy budou hladké a na rovince bez problému vymáčknete osmdesátku. Horší je to, pokud si naložíte spolujezdce. Tam se váha na slabém motoru projeví. Budete sice pomalejší, ale na nouzový přejezd ve dvou to určitě postačí. Dejte si však pozor, kudy pojedete. Stoupáním už motor dostává opravdu zabrat.  

Opravdu nepříjemná situace nastane, když najedete na kostky. A to například v historickém centru města. Nejen že se modlíte, aby jim byl konec, ale připoutáte na sebe i pozornost okolních lidí. Oplastování skútru totiž začne naříkat a v malé rychlosti a klidnější uličce budete slyšet více drnčení plastů než zvuk skútru. Na běžném povrchu ale tento nešvar nepocítíte.

Yuki Falcon 125i
Yuki Falcon 125i

Úložné prostory naleznete dva. Malou přihrádku na drobnosti a klasický prostor pod sedlem. Do něj se vám vejde otevřená helma spolu s drobnostmi, jako jsou rukavice, zámek, a podobně. 

Skútr je vybaven LED diodami pro běžné denní svícení, které umocňují dravý a moderní vzhled. Přední maska je zdá se inspirována silničními motocykly. A i přestože je skútr malý, tak mu velice sluší. Startování probíhá pomocí elektrického startéru, a kdyby náhodou vypověděl, máte možnost využít start páku. Obě kola Falcona mají 12“ a přední i zadní kotoučovou brzdu.

Yuki Falcon 125i
Yuki Falcon 125i

Skútr Yuki 125i Falcon není nutné dlouze popisovat. Během testu jsme najeli přes 200km a tento čínský skútr se nemá za co stydět. Nečekejte, že bude všechno naprosto perfektní, protože cena za tento stroj se musí někde projevit. Ale nutno dodat, že za cenu 38 000 Kč, získáte nový, v rámci možností pohodlný a perfektně vypadající skútr, který vám bude sloužit. Využití vidíme jak pro začínající, tak nenáročné jezdce, kteří hledají nový městský skútr s parádním designem za přijatelnou cenu.

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno