Modelů Honda Super Cub se prodalo více než 100 miliónu kusů

0
Honda Super Cub
Foto: Honda

Super Cub oslavil milník, kdy během šesti desetiletí prodal více než 100 miliónu kusů prodaných motocyklů. To z něj činí nejlépe prodávané motorové vozidlo na světě. Následně Honda představila modernizovanou verzi Super Cub C125, která ani v nejnovějším pojetí neztratila nic ze svého stylu.

Úplně první Super Cub C100 byl představen v roce 1958, tedy po 10 letech existence značky Honda. Téměř o 60 let později, v roce 2017, byl postaven stomiliontý Super Cub. Do současné doby byl k dispozici nejnovější model Super Cub C110 v Japonsku, kde zaujal firemní zákazníky, včetně japonské pošty. Naopak v jihovýchodní Asii si našel místo krom firemní sféry i u koncových uživatelů.

Honda Super Cub
Foto: Honda

Honda si je plně vědoma pestré škály městských řidičů jednostopých vozidel, kteří hledají právě modernizovaný retro styl, ověnčený kvalitou a spolehlivostí. Proto začala psát novou kapitolu modelu Super Cub C125, který s námi bude minimálně tak dlouho jako doposud.

Podobou se výrazně neliší od původní verze, která disponuje moderním vzduchem chlazeným dvouventilovým SOHC motorem o objemu 125 cm3 s elektronickým vstřikováním paliva, který disponuje nejvyšším výkonem 7,1 kW (9,6 k) při 7500 min-1 a točivým momentem 10,4 N.m. při 5000 min-1. 

Honda Super Cub
Foto: Honda

Uživatele potěší snížená hlučnost motoru. Té bylo docíleno díky využití šikmých primárních ozubených kol a přesnějších radiálních ložisek klikového hřídele. Buben řazení byl nově opatřen ložisky, která přispívají k plynulejším změnám rychlostních stupňů; rameno řazení je opatřeno gumou a optimalizovaný pryžový tlumič spojky snižuje rázy řazení.

Honda Super Cub
Foto: Honda

Převodovka je čtyřstupňová a v souladu s tradicí modelu Super Cub je řazení ovládáno automatickou odstředivou spojkou. To znamená, že je zde sice páka řazení, ale není potřeba páka spojky na řídítkách. 

Podvozek byl osazen vpředu teleskopickou vidlicí se zdvihem 100 mm, zatímco vzadu jsou použity dva tlumiče, které mají zdvih 84 mm. Přední kotoučovou brzdu o průměru 220 mm s jednopístovým třmenem doplňuje zadní bubnová brzda o průměru 130 mm. Elegantní 17“ kola z hliníkové slitiny mají být zárukou stability a přesného řízení. Pneumatiky jsou bezdušové a mají rozměr 70 / 90-17 vpředu a 80 / 90-17 vzadu.

Honda Super Cub
Foto: Honda

Honda Super Cub C125 

  •     pohotovostní hmotnost: 109 kg
  •     spotřeba paliva dle výrobce: 1,5 l / 100 km
  •     objem palivové nádrže: 3,7 l

Mezi moderní prvky slavného stroje patří jednokanálový systém ABS, kompletní LED osvětlení a inteligentní klíč Honda Smart Key. Super Cub C125 je nabízen ve dvou barevných variantách, a to v modré perleťové Pearl Niltava Blue a červené perleti Pearl Nebula Red s cenou 89 900 Kč. 

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno