HORWIN EK3 se chystá na Evropský trh

0
HORWIN EK3
Zdroj: HORWIN

Koncem července měl spatřit světlo světa nový model elektroskútru od společnosti Horwin s označením EK3. Novinka by měla (dle tiskové zprávy) dosahovat maximální rychlosti 95 km za hodinu a spadat do kategorie L3e – tedy lehké motocykly.

Co je ale společnost HORWIN Europe GmbH zač? A odkud se zde vzala?

Společnost má sídlo v rakouském Kammersdorfu a má relativně dobře rozvinutou síť prodejců v Evropě. Motocykly vyrábí sice v Číně, ale za přísného dozoru, primárně kvůli Evropským standardům v bezpečnosti a kvalitě. Za HORWINem jsou podnikatelské rodiny Zhou Wei z Changzhou v Číně a Heinzl (e-mobilita Heinzl) z Dolního Rakouska.

HORWIN EK3
Zdroj: HORWIN

EK3 není jen obyčejný konkurent do pomalu se plnícího segmentu elektroskútrů, jedná se spíše o nového trendsettera, a to primárně v oblasti obsluhy a technologií. Například bezklíčový systém startování, kterému bohatě stačí, že máte klíček u sebe a pouhým přejetím prstem po dotykovém displeji stroj nastartujete, je minimálně na Evropském trhu ojedinělý. Celý EK3 je designovaný tak, aby se mohl “ovládat” přes mobilní telefon.

HORWIN EK3
Zdroj: HORWIN

Technologie ale nejsou zdaleka to jediné, co je na tomto stroji zajímavé. Nám se určitě líbí i udávaný dojezd až 200 km na jedno nabití (pravděpodobně ale jen při jízdě do 45km/h – zatím nepotvrzená informace) a také cena! 

HORWIN EK3
Zdroj: HORWIN

Světlo světa totiž spatří Horwin ve dvou provedeních, a to EK3 a EK3 Deluxe. 

Bonmoto

Klasická “ékátrojka” bude pak startovat na ceně 4290 EUR, včetně DPH (cca 113.000 Kč) a verze Delux bude k mání od 4690 EUR, včetně DPH (cca 124.000 Kč). 

HORWIN EK3
Zdroj: HORWIN

Hlavní rozdíl v modelech je pak primárně v doplňcích. EK3 bude disponovat LED světlomety, tempomatem, úložným prostorem na helmu pod sedadlem a CBS. Kupující pak bude mít možnost si objednat i druhou baterii a zvýšit tak dojezd až na 200 km. Model bude dostupný hned v několika barevných provedeních, a to v bílé, červené, šedé a černé v matných odstínech.

Zatímco EK3 Deluxe nabídne navíc ještě přídavné sedadlo z hnědé kůže, pogumované nášlapy pro nohy, chromovaná zpětná zrcátka a metalické barvy, konkrétně šedou a tmavě modrou.

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno