Rakušan skočil bungee jump na Vespě ze 131 metrové přehrady

0
Günter Schachermayr
Zdroj: gpone.com

Rakouský odvážlivec Günter Schachermayr si minulou sobotu připsal na své konto další unikátní kousek. Na svém skútru skočil bungee jump z přehradní stěny vysoké 131 metrů. Věří, že se jeho skok dostane do Guinnessovy knihy rekordů, informovala agentura AP, která rovněž přinesla videozáznam z celé akce.

Kaskadér se vrhnul z betonové stěny přehrady Schlegeis na svém skútru Vespa, kterému jeho doprovodný tým posílil kostru, na speciálně vyrobených lanech z vláken. Cílem je, aby se stal prvním člověkem, který skočil bungee jump na vozidle.

Günter Schachermayr
Zdroj: gpone.com

Přesto, že mezi adrenalinovými nadšenci není 42letý Schachermayr žádným nováčkem, na záběrech je vidět, že ani pro něj to nebylo jednoduché. V jednom z rozhovorů dokonce přiznal, že při prvním pokusu na chvilku omdlel.

„V minulosti jsem podnikl řadu kousků na své Vespě, ale být takto blízko takové mocné betonové zdi působilo opravdu brutálně a děsivě,“ popsal své pocity. Vše nakonec dobře dopadlo a nadšenec nyní doufá v zápis do knihy rekordů.

Skútr škola

Během své kaskadérské kariéry už vytvořil Schlegels světový rekord v kitesurfingu na Vespě nebo vydržel na upraveném skútru jet 20 minut pod vodou.

Zdroj: novinky.cz

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno