Uber do svých služeb přidává i jízdu na elektrickém skútru

0
Uber Cityscoot
Foto: Instagram / Cityscoot

Uber navázal spolupráci s firmou Cityscoot, která v Paříži provozuje první samoobslužnou půjčovnu elektrických skútrů. Spolu chtějí rozšířit možnost mobility v hlavním městě Francii. 

Uber tak do své aplikace zařadí možnost zapůjčení elektrických skútrů, které mohou zákazníci z Paříže využít od listopadu. K dispozici tak budou mít čtyři tisíce skútrů, provozovaných francouzskou firmou Cityscoot.

Uber a jeho snaha o lepší mobilitu

Rozšíření služeb na půjčení elektrických skútrů nebude pro Uber premiérou. Už v minulosti pro Paříž do aplikace integroval systém městské hromadné dopravy. Díky tomu mohou zákazníci porovnávat nejefektivnější druh dopravy do konkrétního cíle. Loni přidal dokonce i koloběžky Lime.

Skútry Cityscoot, které nově Uber zařadí do aplikace, budou dostupné za cenu 29 centů za minutu jízdy, tedy cca 7,40 Kč. Pro srovnání v České republice fungují dvě společnosti Re.Volt a BeRider s cenou 5 Kč za minutu jízdy. O integraci skútrů Cityscoot do aplikace Uber pro Paříž informoval server The Verge. Ten se zamýšlí nad tím, zda tímto krokem Uber nekanibalizuje vlastní byznys. Uber však vidí využití elektrických skútrů jako diverzifikaci svých služeb a tento způsob dopravy bude vhodný pro zákazníky, kteří cestují kratší vzdálenosti do 4 kilometrů.

Uber Cityscoot
Foto: Facebook / Cityscoot

„Naše partnerství se společností Uber doplňuje jejich nabídku a umožňuje nám získat větší viditelnost v široké zákaznické základně,“ uvádí generální ředitel Cityscoot Bertrand Fleurose. „Díky pohodlí a snadnému použití našich e-mopedů věřím, že to povede k dalším cestám.“

Dle tiskové zprávy partnerství s Cityscoot vychází z přesvědčení, že mobilita by měla být sdílena, aby se zmírnilo dopravní zatížení v centrech měst a dopad dopravy na změnu klimatu. Uber nabízí e-mopedy jako další krok k vytyčenému cíli stát se jednotným „kontaktním místem pro všechny dopravní potřeby“.

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno