NOVINKY od SYM: TL, Maxsym 400, Symphony S a Fiddle

0
Maxsym TL
Foto: lulop

Na veletrh EICMA zavítala i v letošním roce firma SYM. Představila zde svůj nový maxiskútr Maxsym 400 a kromě něho i nejnovější podobu Maxsym TL. Nechybí zde ani vylepšené modely z kategorie stopětadvacítek – Fiddle a Symphony. 

Hlavním tahounem byl dříve představený Maxsym TL, který je největší dvouválec. Tento dvouválec o objemu 456 ccm pohání přes ozubený řemen a mokrou spojku zadní kolo, které je usazené v hliníkové kyvné vidlici s asymetricky umístěným tlumičem. Vše sedí na trubkovém rámu, který doplňují obrácené přední vidlice. Brzdný výkon zajišťuje dvojice radiálních čtyřpístkových třmenů a 275 mm kotouče. Ovinuté brzdové hadice jsou v základní výbavě. Nejvyšší řada potom nabízí LED světla, barevnou TFT přístrojovou desku, osvětlený úložný prostor pod sedlem a dvě přihrádky pod řídítky.

Maxsym TL
Foto: lulop
Maxsym TL
Foto: lulop
Maxsym TL
Foto: lulop
Maxsym TL
Foto: lulop

Maxsym 400

Představila se o menší čtyřstovka, která v základu nabízí LED světla, zadní navíc se systémem pro nouzové brzdění, dále bezklíčové zapalování, pod sedlem prostor pro jednu integrální a jednu otevřenou přilbu, a dvě přihrádky v předních plastech. Má také poměrně velké plexi, které lze nastavit bez nutnosti manuální práce. Jednoválcový motor o objemu 399 cmm nabízí 24,3 KW a 37,8 Nm. Uvidíme, jak se čtyřstovce bude dařit, ale můžeme říct, že její šance uspět mezi konkurenčními stroji jsou více než vyrovnané.

Maxsym 400
Foto: lulop
Maxsym 400
Foto: lulop
Maxsym 400
Foto: lulop
Maxsym 400
Foto: lulop

Model Symphony S

Úpravy tohoto modelu pro příští rok nejsou početné, ale jsou poměrně důležité. Stroj nově plní normu Euro5, pro světla byla zvolena technologie LED a doplněn je také o nový přístrojový panel a USB zásuvka. Došlo i k malým úpravám vzhledu, ale co potěší je fakt, že v základu dostanete i zadní kufr. 

SYM Symphony S
Foto: lulop

Fiddle

Retro skútr Fiddle má stejný objem, 12′ palcová kola, vodou chlazený jednoválec a LED světla. Navíc dostal zvětšený prostor pod sedlem, který by měl být dostatečný i pro integrální přilbu.

SYM Fiddle

Výrobce SYM nabízí široké spektrum skútrů od velkých a silných až po malé pracanty a oslovuje tak široké spektrum zákazníků. Na veletrhu EICMA jsme se mohli ujistit, že v konkurenci rozhodně nezapadá.

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno