KISKA oživil design skútru Chetak

0
Chetak
Foto: Chetak

Pojďme si nejprve říct, kdo za obrozením značky vlastně stojí. Jedná se o gignatickou společnost jménem Bajaj (čteme badžadž). Ta vznikla již v roce 1926. Prodává vozidla vlastní značky, ale také zajišťuje výrobu některých modelů značky KTM a Kawasaki. Konkrétně v KTM Power Sports AG vlastní 48% akcií. Tento indický obří konglomerát vykazuje každý rok obraty v miliardách amerických dolarů. Dceřiná společnost Bajaj Auto vyrobí ročně téměř milion motorek, skútrů, malých vozů, tuk-tuků, a právě tento měsíc uvedla ve spolupráci s designérským studiem KISKA novinku v podobě skútru Chetak. 

Vzhled

Elektrický skútr Chetak má některé konstrukční prvky ze staré verze. Nyní však přichází ve zcela novém, moderním kabátku. Viditelnost zajišťuje systém LED osvětlení, které nalezneme u předního i zadního světlometu a blinkrů. Dominantou je přední maska, která je zdá se povědomá. Zde se designéři nejspíše inspirovali u koncernu Piaggio. Skútr dále nabízí přední i zadní litá kola. 

Chetak
Foto: Chetak

Propojení 

Skútr můžete také připojit ke smartphonu, čímž získáte snadný přístup ke všem potřebným informacím jako je stav baterie, historie jízdy a další. Zjistíte aktuální polohu, ochráníte ho před kráděží a dostanete oznámení v případě nehody nebo neoprávněného užití. Dále si nastavíte hudbu a získáte užitečné tipy pro jízdu z připojeného zařízení. 

Chetak
Foto: Chetak

Baterie

Očekává se, že elektrický skútr Chetak získá 4kW elektrický motor a lithium-iontovou baterii. Vestavěnou baterii lze dobít za 5 hodin do 100% i ze zásuvky. Výrobce uvádí tříletou záruku na baterie, a to do 50 000 km. 

Chetak
Foto: Chetak

Režimy jízdy

Skútr disponuje dvěma jízdními režimy: Eco a Sport. V režimu Eco má být schopen ujet až  85 km na jedno nabití, zatímco v režimu Sport 95 km na jedno nabití

Očekávaná cena

Očekává se, že cena bude mezi 90 000 až 150 000 INR, dle aktuálního kurzu tedy mezi 28 544 Kč a 47 574 Kč. Bajaj Auto bude dodávat první objednávky v Pune a Bengalúru před tím, než bude k dispozici v dalších metropolitních městech, jako Dillí, Bombaji a Chennai. Skútr Chetak se bude prodávat prostřednictvím stávajících prodejen KTM.

Zdroj: Business Today

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno