Žhavá novinka Honda Forza 350

0
Honda Forza 350
Zdroj: Zigwheels

Relativně žhavou novinkou z minulého týdne je odhalení nového modelu značky Honda. Konkrétně jde o řadu FORZA s označením 350. Honda (i díky světové pandemii Covid-19) uspíšila produkci právě nového modelu Forza 350 a chystá se ho představit nejen na indickém trhu.

V minulých dnech proto představila inovovaný stroj, vycházející z konceptu Forza 300, a zvýšila tak své šance nejen na indickém trhu, kde se s touto novinkou údajně chystá zazářit. Zajímavostí je i fakt, že se cenově dostane (pouze orientačně dle DPMOC z tiskové zprávy) na podobná čísla jako model Forza 300. Dokonce by měla být v nabídce i ve dvou provedeních, tedy bez a s přídavným kufrem.

Honda Forza 350
Zdroj: Zigwheels

Inovovaná Forza, představená minulý týden v Thajsku, disponuje zcela novým, kapalinou chlazeným motorem o objemu 330 ccm. Motor je oproti předchozí verzi osazen větším válcem, i když kompresní poměr zůstal nezměněný. Nový agregát by měl mít o poznání větší kroutící moment a výkon, přesná čísla však prozatím Honda tají. 

Motor dále dostal větší airbox, lepší svody a celkově vylepšený výfuk. Snížení vnitřního tření a přesunutí chladiče před motor pak slibuje lepší chod motoru a výrazné zvýšení přísunu vzduchu.

Honda Forza 350
Zdroj: Zigwheels

Kdo by ale od novinky, která má být takzvanou vlajkovou lodí pro vstup na nový trh, očekával nějaké převratné úpravy designového charakteru, byl by nemile překvapen. Vzhledově se totiž Honda nikterak zásadně nezměnila. 

Honda Forza 350
Zdroj: Zigwheels

Můžete očekávat pouze lehce pozměněné křivky kapotáže, odstranění klasické “zapalovačové” zásuvky a její nahrazení USB portem, dále pak zvýšenou váhu o 2 kilogramy, větší nádrž, tentokrát na 11,7 litrů paliva a zvýšení rozsahu pohyblivého plexi o 40 mm. To je zatím vše, čím se nová Forza 350 bude odlišovat od “staré” Forzy 300.

V oficiální tiskové zprávě se zatím moc informací o dalších plánech s touto verzí nedozvíme. Musíme si tedy podobně jako s modelem X-ADV počkat. Zatím ani zástupci z řad prodejců moc neví, co se bude s novou Forzou dít. 

Zdroj: Zigwheels

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno