Zcela nový D’elight: nejlehčí skútr ve své třídě

0
Zdroj: Yamaha Motor Europe

Zcela nový model D’elight je díky novému modernímu unisex designu a pohonu v podobě hospodárného a tichého motoru o objemu 125 ccm splňujícího normu EU5 je navržen pro ženy i muže s rušným městským životním stylem požadující stylový, přístupný a snadno použitelný skútr, který splňuje jejich každodenní potřeby.

Motor EU5 Blue Core o objemu 125 ccm

D’elight je ideálním prostředkem pro městské dojíždění díky tichému a hospodárnému motoru o objemu 125 ccm, který plně splňuje normu EU5 pro rok 2021. Nejnovější motor využívající technologii Blue Core společnosti Yamaha, která zajišťuje optimální účinnost chodu, poskytuje maximální točivý moment při pouhých 5 000 ot./min. To jsou podstatně nižší otáčky než u jiných skútrů v této třídě.

Díky extrémně nízké hmotnosti má model D’elight vynikající poměr výkonu k hmotnosti, který zaručuje svižné a citlivé zrychlení. Proto je tento nový unisex skútr jedním z nejrychlejších a nejhospodárnějších způsobů pohybu po městě. A protože maximální točivý moment motoru je dosahován při mnohem nižších otáčkách než u mnoha jiných skútrů, nabízí model D’elight uvolněnější a příjemnější jízdu.

Nový unisex design kapotáže

Nový model D’elight dostává pro rok 2021 nový moderní design unisex kapotáže, která má zaoblenější světlomet, zapuštěná směrová světla a obrysovou svítilnu. Upravená přední kapotáž poskytuje vynikající ochranu před větrem a prostorná a plochá oblast nášlapů zajišťuje pohodlnou jízdní polohu spolu se snadným přístupem.

Zdroj: Yamaha Motor Europe

Nejlehčí ve své třídě

S hmotností pouhých 101 kg s palivem a olejem je nový D’elight nejlehčím skútrem ve své třídě, což z něj činí ideální volbu pro jízdu po městě a jeho okolí i pro začínající jezdce obou pohlaví. Tato extrémně nízká hmotnost nabízí řadu výhod, včetně zvýšené agility – zejména v městském provozu s častým zastavováním a rozjížděním – a také snazšího parkování a postavení skútru na stojan.

Zdroj: Yamaha Motor Europe

Motor s technologií Start & Stop

Pro rok 2021 je nový D’elight vybaven nejnovější vypínatelnou technologií motoru typu Start & Stop. Když je systém zapnutý, funkce Start & Stop automaticky vypne motor, kdykoli se skútr zastaví na semaforu nebo křižovatce, aby minimalizoval místní znečištění a snížil spotřebu paliva – a okamžitě jej znovu nastartuje, jakmile uvolníte brzdy a otočíte plynovou rukojetí.

Nepřehlédněte: Úplně nový NMAX 125: Ve městě je ve svém živlu

Velký úložný prostor pod sedlem

D’elight disponuje velkým úložným prostorem pod sedlem, což z něj činí ideální volbu pro každodenní dojíždění. Pohodlné dvojité sedlo lze odemknout a zpřístupnit tak vodotěsný úložný prostor, který jsou dostatečně velký na to, aby se do něj vešla jedna integrální helma – jako jeden z mála modelů v této třídě. Je to také ideální místo pro bezproblémovou a bezpečnou přepravu různých osobních nebo pracovních věcí – a přijde vhod i v případě, že potřebujete nakoupit na poslední chvíli.

12palcové přední kolo

Nový D’elight je vybaven 12palcovým předním kolem, které přispívá k extrémně agilním jízdním vlastnostem tohoto stroje pro městské dojíždění. 6paprsková kola z lehké slitiny minimalizují neodpruženou hmotnost a pomáhají dosáhnout nejnižší hmotnosti skútru v této třídě. Přední pneumatika 90/90-12 a zadní pneumatika 100/90-10 poskytují vynikající trakci.

Klíčové vlastnosti

 • Motor 125 ccm EU5 Blue Core – snížená spotřeba paliva, čistší chod
 • Vynikající spotřeba paliva: Zapnutý systém Start & Stop: 1,8 litru / 100 km
 • Nízké emise CO²: Zapnutý systém Start & Stop: 42 g/km
 • Módní a moderní design kapotáže s přitažlivostí pro všechny
 • Přepínatelné zapnutí/vypnutí technologie Start & Stop
 • Nejnižší hmotnost ve třídě zaručuje snadnou ovladatelnost a bezproblémové parkování
 • Úložný prostor pod sedlem pro každodenní pohodlí při dojíždění po městě
 • Nový zaoblený světlomet a větší LCD přístroje s analogovým rychloměrem
 • 12palcové přední kolo pro agilní řízení
 • Zapuštěná přední směrová světla a zapuštěné obrysové světlo
 • Nová manipulační rukojeť pro snadné parkování
 • K řízení stačí řidičské oprávnění skupiny B*

*V různých zemích mohou existovat různá omezení podle platných místních zákonů.

Originální příslušenství a vybavení

Společnost Yamaha vyvinula pro nový model D’elight komplexní řadu originálního příslušenství, které umožňuje jezdcům upravovat si skútry na míru tak, aby odrážely jejich životní styl a požadavky. Společnost Yamaha také vytváří novou řadu vybavení pro jezdce pohybující se po městě, veškeré podrobnosti budou brzy oznámeny.

Cena a dostupnost

Ceny se v jednotlivých zemích liší. Podrobnější informace budou k dispozici u dealerů. D’elight bude k dispozici od prosince 2020.

Barvy

 • Pearl White
 • Power Black
 • Lava Red

Zdroj: Yamaha Motor Europe

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno