Yamaha v reakci na COVID-19 pozastavila výrobu

0
koronavirus

Společnost Yamaha Motor Europe oznámila, že výroba ve dvou závodech v Itálii a Francii byla dočasně pozastavena v reakci na probíhající pandemii koronaviru Covid-19.

Výroba v továrně Motori Minarelli v italské Calderara di Reno a montážní závod MBK Industrie v Saint-Quentinu ve Francii byli s okamžitou platností pozastaveny. Obě zařízení zůstanou uzavřeny do 22. března, poté bude situace vyhodnocována každý týden.

Rozhodnutí o dočasném uzavření bylo učiněno pro blaho pracovníků v obou zemích, kde je momentální sociální odloučení klíčovou součástí vládní strategie v boji proti šíření koronaviru. 

Yamaha Motor Europe postupuje podle směrnic orgánů v Itálii a ve Francii, aby zajistila, že zaměstnanci v obou zařízeních nebudou finančně znevýhodněni v důsledku dočasného uzavření.

„Zdraví našich zaměstnanců a naše společenská odpovědnost jsou v této fázi našimi prioritami, a proto jsme se vzhledem k probíhající pandemii koronavirus rozhodli zastavit výrobu v těchto dvou zařízeních,“ vysvětlil Eric de Seynes, prezident a generální ředitel společnosti Yamaha Motor Europe. „Velmi si ceníme nasazení pracovníků, kteří prokázali ohromnou loajalitu ke společnosti Yamaha a nyní čelí nebývalé situaci mimo pracoviště. Pro jejich duševní klid se snažíme zajistit, aby žádný zaměstnanec neztratil finanční prostředky.“

Zdroj: Yamaha Motor Europe

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno