Vesbar: Do Mnichova za klasickými skútry i na kafe

0
Vesbar Mnichov

Servis, tuningová dílna, poradna, kavárna a místo setkávání (nejen) mnichovské komunity kolem klasických a historických skútrů. Navštívili jsme stylový podnik kousek od centra Mnichova.

Mnichov je jedním z měst, která často jen objíždíme cestou na dovolenou. Byla by ale škoda nezajet i do jeho centra nebo si zde nenaplánovat třeba podzimní víkend. Kromě neodmyslitelných tupláků s pivem, nákupního vyžití a procházky historickým centrem se tady skrývá i jedno trošku schované překvapení pro milovníky klasických dvoutaktních skútrů s manuální převodovkou – Vesbar.

Vesbar Mnichov

Pouhých 20 minut chůze z centra města a 10 minut od Theresienwiese, tradičního místa konání Oktoberfestu, se nachází ulice Maistraße s nenápadným vjezdem do vnitrobloku jednoho z domů, kudy vkročíte do „garáže snů“. Celý průjezd i samotná hala je zaplněna starými vespami, určenými na opravu, i stroji po totální renovaci, náhradními díly a doplňky pro milovníky klasických skútrů. Historický či novější klasický skútr si zde můžete pouze koupit či doslova „objednat“ a nechat kompletně zrenovovat na míru a v nabídce služeb samozřejmě nechybí ani tuning včetně toho závodního.

Vesbar Mnichov

Jak už název podniku napovídá, Vesbar není jen obchod a přilehlá dílna. Stylová obří garáž má i svou „lounge“, kde můžete posedět u stolů, vyrobených z barelů na palivo, kde se scházejí nadšenci – ať už je to uzavřená narozeninová oslava, nebo třeba cestovatelská přednáška. Pořádají se tu i Schrauberkurse, tedy montovací kurzy pro začátečníky, kteří si starý skútr teprve pořídili a potřebují se naučit základy. Pravidelné kurzy vaření a přípravy těstovin s italských kuchařem pak vyvracejí stereotypní domněnku o tom, že „klasičtí skútraři“ už vlastně ani moc nejezdí a smyslem jejich života je jen montování.

Stálý tým Vesbaru tvoří pět lidí, z nichž při své návštěvě potkávám Jörga, lékaře nemocných motorů, který pozdraví, začne si povídat, ale pak plynule přejde k rozebírání převodovky u jednoho z barelových stolků. Za barem stojí Markus, ale drinky nemíchá – zvedá jeden telefon za druhým a objednává díly na opravy a majitele a jejich skútry „k doktorovi“. Všichni zpozorní až ve chvíli, kdy se zjistí, že jsem nepřišla jen jako zvědavý turista, ale jako fanoušek značky a majitel několika starých skútrů. Navíc umím německy, takže si už brzy povídáme o našem Vespa Clubu Praha a o jejich klubech a akcích, neopomeneme obligátní výměnu klubových samolepek a Freundschaft je na světě. 

Vesbar Mnichov

Ve Vesbaru si povídám s Angelem, rodilým Italem, který kromě vesp miluje kávu a rád vám ji připraví, i když se přijdete jen podívat a popovídat o skútrech. Pár minut po příchodu tak přede mně staví excelentní espresso. Pravidelně tady taky vede baristické kurzy, kde milovníky kávy naučí vše od způsobu pražení až po latte art. Když se dozvídá, že jsem na návštěvu Vesbaru zavítala z Prahy, podotkne: „Krásné město plné skvělých kaváren! Ale chybí vám tam podnik, jako je tenhle!“ Má pravdu ten chlapec!

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno