Úplně nový NMAX 125: Ve městě je ve svém živlu

0
Zdroj: Yamaha Motor Europe

NMAX 125 je nejprodávanějším modelem z řady Yamaha Urban Mobility s doposud prodanými více než 72 000 kusy a společně s modelem NMAX 155 tvoří téměř dvě třetiny prodeje strojů Yamaha v tomto stále důležitějším segmentu. Společnost se rozhodla posunout model NMAX na další úroveň a oslovit ještě větší globální publikum, a proto zcela přepracovala tento důležitý model, který bude opět nabízen ve variantách o objemu 125 ccm a 155 ccm.

NMAX, který byl poprvé představen v roce 2015, je prémiovým skútrem se sportovním charakterem, který je zaměřen na základní trh. Tato speciální kombinace svižného výkonu motoru s vynikajícím jízdním komfortem a pozoruhodnou hospodárností zajistila jeho trvalý úspěch. Díky svému vysokému výkonu a vynikajícímu poměru ceny a výkonu je ideálním prostředkem pro městské dojíždění pro muže i ženy, kteří potřebují rychlou, snadnou a spolehlivou každodenní přepravu – a díky svému sportovnímu vzhledu a zábavnému charakteru je ideálním jednostopým strojem pro mladší majitele. Model NMAX 125 je možné v řadě evropských zemí řídit s oprávněním skupiny B*, což z něj činí skutečnou alternativu k automobilu pro všechny cesty kromě těch nejdelších.

V modelovém roce 2021 představuje Yamaha model NMAX 125/155 se zcela novým designem kapotáže, novým rámem a prémiovým povrchem se speciálními prvky. Motor Blue Core plně splňuje normu EU5 a pravděpodobně nejvýznamnější změnou je osazení špičkové jednotky Simple Communication Control Unit společnosti Yamaha, která přináší úplnou konektivitu a nabízí každému zákazníkovi příjemnější a informovanější zážitek z jízdy.

*V různých zemích mohou existovat různá omezení podle platných místních zákonů.

Motor EU5 Blue Core o objemu 125 ccm

Jednoválcový čtyřtaktní kapalinou chlazený čtyřventilový motor stroje NMAX o objemu 125 ccm byl vyvinut s využitím sofistikované technologie malých motorů Blue Core od společnosti Yamaha, která je navržena tak, aby dosahovala nejlepší úrovně spotřeby paliva a aby přinášela radost z jízdy na skútru. Technologie Blue Core se zaměřuje na tři oblasti – zvyšování účinnosti spalování, snižování ztrát energie a zvyšování účinnosti chlazení. Je součástí probíhajícího procesu, který se neustále vyvíjí, aby zajistil, že modely NMAX – i všechny ostatní nízkoobjemové modely Yamaha – i nadále dokázaly nabídnout ideální kombinaci výkonu, zábavy a hospodárnosti.

Jednou z klíčových technologií Blue Core je technologie variabilního řízení ventilů (VVA) motoru o objemu 125 ccm. Ten je vybaven speciálním vačkovým hřídelem sání, který se skládá ze dvou vačkových oblouků, z nichž jeden je ideální pro nízké až střední otáčky a druhý zase pro otáčky vysoké. Systém VVA automaticky přepíná mezi oběma vačkami, aby dosáhl co nejefektivnějších charakteristik spalování, čímž poskytuje svižný výkon a vysokou úroveň účinnosti motoru.

NMAX 125 s výkonem 9,0 kW při 8000 ot./min přináší výrazné zrychlení, které je navrženo tak, aby si stroj hravě poradil s městským provozem. Spolu s extrémně nízkou spotřebou paliva je tento sportovní dopravní prostředek pro městské dojíždění jedním z nejméně nákladných způsobů pohybu – a také jedním z nejpříjemnějších druhů městské dopravy.

Nový sportovní design kapotáže s prémiovým povrchem

Nový sportovní design kapotáže těží z ještě vyšší úrovně povrchové úpravy, která mění celkový vzhled a dojem modelu 2021 NMAX a posouvá tento městský skútr na další úroveň. Úplně nová přední část s novým dynamickým dvojitým LED světlometem a zabudovanými obrysovými světly vytváří dynamičtější a sofistikovanější vzhled. A integrované koncové světlo a zadní směrová světla vylepšují prémiový vzhled modelu NMAX 125.

Zdroj: Yamaha Motor Europe

Kromě ostřejšího sportovního vzhledu nabízí nová přední kapotáž lepší ochranu před větrem a deštěm a vylepšená aerodynamika snižuje hluk větru a zlepšuje tak kvalitu jízdy.

Nový design rámu

Přestože je nový rám modelu NMAX 125 skrytý za novou kapotáží, byl navržen tak, aby ve srovnání se současným modelem nabídl řadu významných vylepšení. Klíčovým rysem je nově navržený středový tunel, který pojme větší 11litrovou palivovou nádrž. To nejen poskytuje větší dojezd na jedno natankování – kolem 500 km – ale také poskytuje vylepšené a centralizované umístění těžiště, které poskytuje zvýšenou agilitu a lepší manévrovací schopnosti.

Nový rám spolu s přepracovanou kapotáží také zvyšuje ergonomii pro pohodlnější jízdu. Vylepšená aerodynamika navíc přispívá k velmi nízké spotřebě paliva a také pomáhá omezit narážení větru do těla, čímž zlepšuje úroveň cestování.

Zdroj: Yamaha Motor Europe

Systém kontroly trakce

Mnoho zákazníků modelů NMAX 125 může být na dvou kolech nováčkem, proto je tento stroj pro městské dojíždění s nízkou hmotností a příjemnou agilitou ideální volbou. Systém kontroly trakce dává řidiči větší jistotu při akceleraci na mokrém nebo nezpevněném povrchu vozovky okamžitým omezením výkonu přenášeného na zadní kolo, když jsou detekovány jakékoli známky prokluzu pneumatiky.

Motor s technologií Start & Stop

Nový motor Blue Core o objemu 125 ccm splňující normu EU5 je nejčistší běžící a nejekonomičtější pohonná jednotka, jakou kdy modely NMAX používaly, a jeho nová přepínatelná technologie Start & Stop pomáhá dále snižovat nejen místní znečištění, ale i náklady na palivo. Když je systém zapnutý, funkce Start & Stop automaticky vypne motor, kdykoli se skútr zastaví na semaforu nebo křižovatce, a okamžitě jej znovu nastartuje, jakmile uvolníte brzdy a otočíte plynovou rukojetí.

Nepřehlédněte: Honda odhaluje PCX125 pro rok 2021. Nabízí přepracovanou kapotáž a nový motor

Připojení Bluetooth s řídicí jednotkou SCCU Simple Communication Control Unit

NMAX je první skútr vybavený řídicí jednotkou Yamaha Simple Communication Control Unit (SCCU), snadno použitelnou elektronickou technologií, která je navržena tak, aby jezdce informovala a aby každá jízda byla zábavnější a přínosnější.

Majitelé skútrů NMAX 125 a 155 si mohou do chytrého telefonu stáhnout bezplatnou aplikaci Yamaha MyRide a poté spárovat svá zařízení s jednotkou SCCU pomocí Bluetooth, pokud jsou v blízkosti stroje. Po připojení poskytuje aplikace MyRide jezdci plný přístup k široké škále technických a provozních informací, včetně stavu akumulátoru a oleje, spotřeby paliva a dalších. K dispozici je dokonce i vyhledávač parkování, který jezdci umožňuje najít jeho stroj NMAX pomocí posledního připojeného umístění telefonu.

Díky použití MyRide má každý majitel modelu NMAX také přístup k mnoha vzrušujícím funkcím, včetně Ride & Record, která z předchozích jízd zaznamenává data, jako je úhel náklonu, zrychlení, rychlost, vzdálenost a další. Data lze sdílet s ostatními uživateli aplikace MyRide z celého světa a lze také objevovat a sdílet nové jízdní trasy.

Jakmile bude nový model k dispozici u prodejců Yamaha, všichni majitelé strojů NMAX budou mít přístup k výukovému videu, které jim ukáže, jak používat aplikaci MyRide a využívat její širokou škálu funkcí.

Zdroj: Yamaha Motor Europe

Připojené LCD přístroje

Skútr NMAX je dodáván se zcela novými špičkovými LCD přístroji, které jsou plně propojeny s novou jednotkou SCCU. Jezdci mohou zobrazit obvyklé informace o rychlosti, vzdálenosti, stavu paliva a teplotě. Nový NMAX 125 je ale tak výjimečný proto, že jeho připojené přístroje mají také ikony, které rozsvítí a upozorní jezdce na příchozí hovory, e-maily a SMS zprávy – a také zobrazují stav baterie chytrého telefonu.

Systém bezklíčového zapalování Smart Key

Tento nejprodávanější skútr je vybaven jedněmi z nejpůsobivějších elektronických technologií v této kategorii a kromě nové jednotky SCCU a připojených LCD přístrojů je NMAX také vybaven bezklíčovým zapalováním Yamaha Smart Key. Tento pohodlný systém umožňuje jezdci NMAX aktivovat stroj, pokud má Smart Key u sebe v bundě nebo tašce, takže je každá cesta o něco jednodušší a rychlejší – a je to také jedna z mnoha špičkových funkcí, díky nimž se jedná o jeden z nejatraktivnějších strojů pro jízdu po městě ve své třídě.

Úložný prostor pod sedlem

Pohodlné dvojité sedlo lze otevřít a odkrýt tak velký úložný prostor, do kterého se vejde helma nebo jiné osobní věci. Tento uzamykatelný prostor je také odolný proti povětrnostním vlivům, takže je ideální pro přepravu nejrůznějších věcí potřebných pro práci nebo ke hře.

Napájecí zásuvka a přední kapsy

Jednotka SCCU modelu NMAX 125 poskytuje jezdci plnou konektivitu a nové funkce přístrojů upozorní na přijetí každého e-mailu, textové zprávy nebo telefonního hovoru na chytrém telefonu uživatele. 12V napájecí zásuvka umožňuje udržovat zařízení řidiče nabité a přední kapsa usnadňuje přístup k chytrému telefonu, peněžence nebo fotoaparátu.

Zdroj: Yamaha Motor Europe

Přední a zadní kotoučové brzdy se systémem ABS

Brzdový systém je jedním z nejlepších ve své třídě a je vybaven 230mm přední kotoučovou brzdou a 230mm zadní kotoučovou brzdou, které poskytují dostatečný a kontrolovatelný brzdný výkon. Obě brzdy standardně využívají jednotku ABS, aby se při nadměrném brzdění zabránilo smyku, což začínajícím jezdcům zaručuje větší klid při jízdě v podmínkách s nízkou přilnavostí.

Originální příslušenství a jezdecké vybavení

Společnost Yamaha vyvinula pro nový model NMAX komplexní řadu originálního příslušenství, které umožňuje jezdcům upravovat si skútry na míru tak, aby odrážely jejich životní styl a požadavky. Společnost Yamaha také vytváří novou řadu vybavení pro jezdce pohybující se po městě, veškeré podrobnosti budou brzy oznámeny.

Technické informace

 • Motor 125 ccm EU5 Blue Core – snížené emise s nižší spotřebou paliva
 • 9,0 kW při 8 000 ot./min
 • Vynikající spotřeba paliva: Zapnutý systém Start & Stop: 2,2 litru / 100 km
 • Nízké emise CO²: Zapnutý systém Start & Stop: 52 g/km
 • Variabilní řízení ventilů (VVA)
 • Nový sportovní design kapotáže
 • Nově navržený rám pro lepší ergonomii a snadnější manévrování
 • Systém kontroly trakce
 • Přepínatelné zapnutí/vypnutí technologie Start & Stop
 • Dvojité předními světlomety LED, zabudovaná obrysová světla a integrovaná směrová světla
 • Připojení Bluetooth s řídicí jednotkou SCCU Simple Communication Control Unit
 • Bezklíčové zapalování Smart Key
 • Větší 11litrová palivová nádrž poskytuje dojezd na jedno natankování kolem 500 km
 • Úložný prostor pod sedlem
 • Připojené LCD přístroje
 • Napájecí zásuvka a přední kapsy
 • 230 mm přední a 230 mm zadní kotoučová brzda, obě vybavené ABS
 • K řízení stačí řidičské oprávnění skupiny B*

*V různých zemích mohou existovat různá omezení podle platných místních zákonů.

 Doplňkové prvky

 • Motor EU5 Blue Core o objemu 155 ccm
 • 11,1 kW při 8 000 ot./min
 • Zvýšené zrychlení a nejvyšší rychlost, snazší předjíždění

Cena a dostupnost

Ceny se v jednotlivých zemích liší. Podrobnější informace získáte u svého distributora. NMAX 125 bude u prodejců Yamaha k dispozici od února 2021. NMAX 155 bude u prodejců Yamaha k dispozici od srpna 2021

Barvy

 • Anodized Red
 • Phantom Blue
 • Power Gray

Zdroj: Yamaha Motor Europe

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno