Trosečnice Martina z Robinsonova ostrova prohání skútr Yamaha D’elight

0
Martina Helis
Foto: Martina Helis

Martinu Helis (možná znáte jako Fialkovou) si můžete pamatovat z reality show Robinsonův ostrov 2. I když se jí sice nepodařilo vyhrát, fanouškům tohoto pořadu se do paměti vryla jako bojovnice, která obstojně konkurovala všem svým souputníkům. Reality show Robinsonův ostrov jí přinesla mediální pozornost, kterou krom jiného využívá k osvětě jízdy a bezpečnosti na skútru. 

V ulicích vídáme čím dál více „skútristů“ a mezi nimi i lidi, které třeba známe z veřejného života. Jedním z nich je právě Martina Helis.

„Skútry jsem popravdě milovala docela dlouho. V cizině jsem vždy záviděla těm, co se na nich proháněli“ dodává Martina, která se odhodlala a začala jezdit až tento rok. Letos získala díky spolupráci s KaraOne s.r.o., autorizovaným prodejcem Yamaha, skútr Yamaha D’elight 125. Jedná se o skútr s výkonem 6,2 kW (8,4 k).

Martina Helis
Foto: Martina Helis

Na skútr do 125 cm3 a 11 kW vám stačí řidičák na auto, proto je D’elight se svými 6,2 kW zlatou střední cestou. Pokud ale i tak cítíte obavy o svou bezpečnost, je to paradoxně namístě. Váš přirozený pud sebezáchovy je právě v tomto ohledu tím nelepším možným parťákem.

„Upřímně měla jsem strach, i když jsem vlastnila řidičák na auto. Oslovila jsem tedy motocyklového závodníka Lukáše Peška, který provozuje svou moto školu. U Lukáše jsem prošla kurzem, kde jsem se učila ovládat motorku Ohvale. Vyzkoušela jsem si, jak se chová motorka, jak se na ní správně hýbat do zatáček, co se může stát, když neodhadnete situaci nebo překročíte nějaký svůj limit. Díky kurzu mi došlo, že musím dávat 2x větší pozor na silnici plné aut“. 

Martina Helis
Foto: Martina Helis

Pokud projdete účastí v moto škole a máte stále obavy před první jízdou, nebojte. Respekt je užitečný pomocník, díky kterému se nebudete bezhlavě cpát mezi kolonu stojících automobilů, což potvrzuje i Martina.

Martina Helis
Foto: Martina Helis

Důležité je předvídat a být vždy o krok napřed. Koukat skrz auto, jelikož většina řidičů kouká do mobilu a nevnímá dění kolem sebe.

Po chvilce si skútr osaháte a začnete vnímat jeho přínosy. „Jízdu na skútru a jeho bezprostřednost jsem si opravdu zamilovala. Vidím na tom jen samé pozitivní věci. Jsem všude včas, ne-li dřív, kdekoliv zaparkuji a často se jen tak sbalím a jedu si provětrat hlavu. Navíc není provoz skútru finančně náročný a vejde se mi do něj i celý nákup. Mám navíc jednu radu pro slečny, když si koupíte uzavřenou helmu, tak se nemusíte líčit ani česat“.

Martina Helis je díky své píli a televizní popularitě v jednom kole. „Skútr je podle mě ten nejhezčí a nejlepší kámoš na cesty. Dopravní prostředek, na kterém ušetřím hromadu času strávených v kolonách a zácpách. Troufám si říct, že díky nízké spotřebě ušetřím i dost peněz. Příští rok bych chtěla určitě vyzkoušet nějaký svižnější skútr, možná i pohodlnější, abych na něm mohla vyrazit i na delší cestu“ dodává.

Pokud vás štvou nehybné kolony automobilů, chcete se dopravovat levně, rychle a individuálně, skútr je pro vás ideální řešení. Pořizovací náklady i s kvalitní výbavou nejsou nijak závratné. Vybírat můžete z široké škály značek a modelů, jako je například Yamaha D’elight, Honda PCX, Piaggio Liberty, Vespa Primavera, Kymco New People a mnoho dalších. 

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno