Topcase, boční kufry nebo brašny na skútr za rozumný peníz

0

Možnost rozšířit si u skútru zavazadlový prostor je skvělá věc. Jak, kde a z čeho vybírat může být ale oříšek. Pojďme si představit několik možností a konkrétních produktů spolu s tipy na šikovné držáky mobilních telefonů, které oceníte pokud váš stroj nedisponuje vestavěnou konektivitou. 

Zavazadla 

Dnes mnoho skútru nabízí opravdu velký zavazadlový/podsedlový prostor na uložení řady užitečných věcí. Není proto žádnou výjimkou, že do modelů typu XMAX, Forza a další typy maxiskútrů, uložíte i dvě přilby, rukavice a další drobnosti, např. povinnou výbavu. Pokud chcete i tak zvětšit úložný prostor nebo nemáte už v základu takové možnosti pod sedlem, nabízí se klasický zadní kufr (topcase) umístěný za vámi. 

Kufr je totiž skvělým doplňkem, který umožňuje bezpečnou přepravu vašich věcí. Ke každému kufru je ale vždy nutné zvlášť zakoupit montážní sadu (pokud není součástí), která je specifická pro každý model skútru

Když si vezmeme příklad skútru Honda Forza, máme několik možností jak takový skútr dovybavit. Ekonomicky nejvýhodnější je využít slev prodejců, kdy je občas možné zakoupit originální kufr spolu s pořízením skútru za zvýhodněných podmínek. V opačném případě vás bude stát Smart Key horní kufr 45 litrů nějakých 21 750 Kč a nosič 4 060 Kč. To je už slušná porce. 

Pokud se ovšem spokojíte s neoriginálním kufrem, nabízí se například kufr značky SHAD, který je kompatibilní se značkami skútrů APRILIA, BMW, GILERA, HONDA nebo YAMAHA. Ten zvládne zátěž až 8 kg, uložíte do něj 2 výklopné přilby nebo jednu integrálku a má kapacitu 48 litrů. Za takový kufr dáte 5 990 Kč a máte vystaráno. 

Tím to ovšem nekončí. Dalším možným vylepšením je přidání bočních kufrů pro větší komfort během cestování. Ty lze pořídit také od značky SHAD a jejich označení, které je kompatibilní s výše uvedeným SHAD horním kufrem, je SH36. Kufry mají aerodynamický tvar, který zvyšuje bezpečnost a stabilitu motorky, pojmou i modulární helmu XXL, snesou i déšť a jsou opatřeny bezpečnostním zámkem. Jejich maximální nosnost je 10 kg a kapacita až 36 litrů. Tyto kufry značky SHAD pořídíte za 8 490 Kč a udělají opravdu hodně parády. 

Pokud by vám i boční kufry byly málo nebo nechcete rozšiřovat rozměry skútru třeba kvůli městskému provozu, nabízí se ještě brašna do tunelu mezi nohy či na sedlo spolujezdce. Jednou z nich může být i brašna od značky GIVI jejíž objem je 15 litrů, obsahuje pláštěnku a popruh přes rameno. Za tu dáte příjemných 1 690 Kč

Když si shrneme cenu a rozšířenou kapacitu neoriginálního příslušenství, bude to vypadat následovně. Topcase horní kufr, boční kufry a brašna nabídnou celkem 99 litrů navíc za cenu 16 170 Kč. Samozřejmě můžete vše krásně kombinovat. 

Držáky mobilního telefonu

Při cestování nebo během hledání méně frekventovaných cest městským provozem se určitě hodí šikovné umístění mobilního telefonu. Zde opět záleží na typu skútru, aby bylo možné pohodlně a bezpečně připevnit konkrétní držák. V našem případě se na model Forza hodí následující:

Univerzální držák X-Grip na mobilní telefon větší než 5″ s ramenem o délce 94 mm a s pozinkovanou objímkou na řidítka nebo tyč. Skvělé univerzální řešení, které kousne kdejaký telefon vyjde na 2 618 Kč

Pro uchycení tohoto držáku (modelový příklad Honda Forza) je nutné pořídit ¨hrazdu¨, která se připevní ke konstrukci řídítek. Využití můžete řadu prodejců, ale i prodejce typu Aliexpress a na různých facebookových skupinách najít ověřeného prodejce pro vaši značku skútru. V Číně za něj dáte zhruba 1 000 Kč a musíte tomu věnovat trochu času a úsilí. 

Pokud upustíme od našeho modelového příkladu, který není na umístění mobilního telefonu zcela ideální (čti oplatostovaná řidítka tomu příliš nepomůžou…), nabízí se řada řešení. Jedním z nich je například vodotěsné pouzdro od nám známé značky SHAD, které telefon schová do robustního krytu. Za takový kryt dáte 956 Kč

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno