TOP 10 internetových výhod jízdy na skútru

0

Asi každý z nás už řešil dilema ohledně času stráveného v dopravních prostředcích při cestách do práce, školy, na nákup a nebo lékaři. V kolik mám vyjet, abych to stihl/a, kdy jede ten autobus, kde je zastávka, zaparkuju tam? Našli jste se v jedné z těchto otázek? Na 99 % ano! Stejně jako každý jiný smrtelník žijící ve větším městě, nebo na jeho okraji.

Pohodlně se usaďte a společně se podívejme na TOP internetových důvodů, proč si pořídit skútr a podobné otázky neřešit.

  1. Je nejlevnější

Pokud do našeho výčtu zařadíme všechny dopravní prostředky, které můžete řídit a které jedou na klasický pohon (ne elektro, ani obyčejné kolo), je skútr rozhodně nejlevnější jak na provoz, tak na pořizovací náklady. Jetý, ale i nový stroj, pořídíte už za nižší řády tisíců korun (například 25.000,-Kč) a jeho provoz je jakbysmet za hubičku.

  1. Parkuju, kde potřebuju

Když se člověk bude řídit základními pravidly, může skútr “zahodit” prakticky kdekoliv. Modrá zóna, chodník, parkovací stání, atd. Téměř nic Vás nezaství. Samozřejmě při dodržení a respektování všech dopravních předpisů v dané lokalitě. Ono totiž parkovat skútr pod stříškou zastávky BUSu není úplně v pořádku.

  1. Jedu na čas

Se skútrem nemusíte řešit v kolik vyrazit na zastávku a ubírat si minutky na přípravu navíc, které jinak potřebujete k dodělání make-upu, nebo vlasů. Zácpa Vás rozhodně nebude brzdit v rozletu a na plánovanou schůzku dorazíte díky agilitě městských strojů ve stanoveném čase a ještě s úsměvem. Skútr ve městě je prostě jako ryba ve vodě.

  1. Jedu ve stylu

Dlouhá šála, stylové brýle do otevřené helmy, naleštěné polobotky a zpola rozepnuté sako s barevnou kravatou – ne, to není Jean-Paul Belmondo z filmu Policajt nebo rošťák. To je čím dál častější obrázek městského šviháka na ikonické Vespě, který spěchá na důležitou schůzku v nedaleké kavárně. 

  1. Jen helma a řidičák

Obecně platí, že na jízdu na 125 ccm stroji potřebujete jen papíry a helmu. Samozřejmě je doporučováno jezdit v adekvátních botách, bundě a rukavicích s co nejvíce reflexními prvky, ale…No viz bod číslo 4 to už bych nejel ve stylu…

  1. Konec pokutám za rychlost v tunelech!

Stacionární radary jsou na motocykly zatím krátké. I když už jsme se párkrát setkali i s měřením dvěma kamerami, v ČR je to spíš rarita než pravidlo. Rozhodně ale ruku z plynu tam, kde je rychlost dopravní značkou omezena, nejsme přeci piráti, navíc jezdíme ve stylu!

  1. Slečna si za Vámi i zapálí

Pokud jste podobně jako Agáta Hanychová náruživé kuřačky a potřebujete se u jízdy na skútru natáčet, není problém! Zatímco Váš Jaromír drží řidítka, Vy pohodlně v jedné ruce třímáte mobil, druhou rukou pálíte cigárko a do toho obdivujete okolí a pořizujete záznam na sociální sítě. Snad jen ta otevřená helma kazí jinak epesní záběry Vaší odpolední/podvečerní idylka ve dvou. 

  1. Pohon bez šlapání

V ceně kvalitnějšího kola se Vám dostane dopravního prostředku, který Vás nebude ždímat z kůže a redukovat Vaše těžce nabrané tukové krytí. Jízda na skútru je oproti klasickému šlapání na kole mnohem snazší a do restaurace přijedete s úsměvem na tváři a v suchém triku

  1. Máte plnohodnotnou mašinu

Už navždy budete moci před kámošema tvrdit, že jezdíte na mašině. Vždyť nemáš motorku, ale skútra…Má to motor, má…Je to mašina? Je…

  1. Jízda na skútru posiluje střed těla

Věděli jste, že jízdy na skútru můžete zaznamenat coby aktivitu i na Vaše chytré hodinky?!? No jasně, jednak se dobře bavíte, pak navíc řídíte a za třetí cvičíte – Váš core těla (střed těla) totiž při udržování rovnováhy pracuje podobně, jako když poskakujete na těhotenském/gymnastickém míči. Takže šup šup na skútr a uzavírat kroužky v aktivitách. 

Tak co, kamarádi, jaké jsou Vaše důvody, proč jste si pořídili skútra?

Kolama dolů a berte to samozřejmě s nadsázkou.

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno