Test: Vespa GTS 300 75th Anniversary Special Edition. Oslava velkého výročí

0
Zdroj: Piaggio Indonesia

Vespa slaví 75 let s výjimečným číslem 19 milionů vyrobených kusů od jara 1946. Devatenáctý milion završila Vespa GTS 300 ve speciálním provedení 75th Anniversary Special Edition, která byla vyrobena v továrně Pontedera, kde se Vespy vyrábí bez přerušení od roku 1946.

Všechny moje dojmy a pocity jsou v přiloženém videu, ale dejme si pár základních informací k tomuto výročnímu modelu.

  • V letošním roce Vespa slaví nejen 75. Narozeniny, ale také další důležitý milník: 19 milionů vyrobených kusů, z toho téměř dva miliony za poslední dekádu
  • 19 milionů příběhů chlapců a dívek, celých generací, které snily o svobodě a získaly jí v sedle Vespy
  • Dnes je Vespa legendou, která se z funkčního, elegantního a jednoduchého dopravního prostředku stala módní, stylovou a designovou ikonou
  • Globální značka, která působí v 83 zemích na všech kontinentech, se momentálně nachází v jednom z nejsvětlejších období historie. Znovu objevuje sama sebe a přitom si zachovává své hodnoty, zůstává mladá, moderní a nenapodobitelná

Za 19 miliony skútrů Vespa stojí stejné množství příběhů chlapců a dívek, kteří snili o svobodě a získaly ji v sedle nejoblíbenějšího jednostopého vozidla na světě. Vespa je doprovázela celým životem a ztělesnila jejich pocity i touhu po svobodě. Vespa je součástí kultury, našich životů, žije v představách mnoha generací Italů, Evropanů, Američanů, Afričanů a Asiatů. Dnes je jedním z ojedinělých produktů, které jsou neustále součástí každodenního života.

Výjimečné jubileum nastává v době, kdy Vespa zažívá jedno z nejúspěšnějších období své historie. Značka se zastoupením v 83 zemích na všech kontinentech je nejznámějším jednostopým vozidlem světa. Už před časem Vespa přestala být pouhým elegantním a jednoduchým dopravním prostředkem a stala se globální značkou, symbolem italské techniky a stylu, který spojuje miliony fanoušků.

SLEDUJTE TAKÉ

Neustálý vývoj, špičkové technologie, unikátní design, který přesahuje hranice módních trendů a věrnost vlastním původním hodnotám – to jsou jen některé důvody stojící za úspěchem, který nejlépe vyjadřuje číslo 1 milion a 800 tisíc exemplářů, vyrobených za posledních deset let.

V první polovině první dekády nového milénia byla roční produkce značky Vespa zhruba 50 tisíc kusů a od té doby soustavně a obdivuhodně roste. V roce 2007 už bylo vyrobeno 100 tisíc kusů, o rok později pak 200 tisíc.

Zdroj: LivePR

Ve svých 75 letech je Vespa nejglobálnější značkou za svou historii a jedním z nejznámějších produktů „Made in Italy“ po celém světě. Vyrábí se ve třech továrnách: Pontedera, s produkcí určeno pro Evropu, Ameriky a všechny západní trhy; Vinh Phuc ve Vietnamu, která dodává na místní trh, Dálný Východ a do Indie, a ultra-moderní továrně Baramati, otevřené v dubnu 2012, která vyrábí Vespy pro indický a nepálský trh.

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno