Test: Příslušenství Ridero za rozumnou cenu

0
Ridero

Jakožto zastánce rozumných nákupů (chápejte poměr cena x výkon) jsem byl, a vlastně stále jsem, mile překvapený z kvality produktů značky Ridero. Mnozí si můžete mylně myslet, ostatně stejně jako já, že produkty za podezřele nízké ceny budou nekvalitní a rychle se zničí. Nicméně opak se zdá být pravdou. Značka Auto Kelly společnosti LKQ CZ, která produkty Ridero (jakožto svou privátní značku) distribuuje, očividně hodně dbá na kvalitu sortimentu a musím uznat, že jsem mile překvapený.

V redakčním testu jsme měli možnost dlouhodobě testovat celkem tři, za nás asi nejzajímavější, produkty této značky. Bundu, rukavice a otevřenou helmu do městského provozu.

Helma

Otevřené helmy a celkově jejich využití v tzv. NEměstském” provozu je téma samo o sobě. Pokud si však odmyslíme, že chceme vyrazit i mimo město, jsou za mě tyhle přilby asi tou nejlevnější a nejrozumnější volbou. Otevřená helma je díky konstrukci většinou relativně lehká, rozumně vyprofilovaná na hlavu a často doplněná sluneční clonou, nebo alespoň zatmaveným plexi. Ostatně jinak tomu není ani u helem značky Ridero. Za mě naprosto přesně splňují požadavky nenáročného uživatele skútrů, který potřebuje pouze splnit zákonné nařízení (rozumějte povinnost mít helmu za jízdy na skútru), mít bezpečnou helmu a přitom nikterak zvlášť neřešit váhu, aerodynamiku a hlučnost s praktičností.

Ridero
Foto: Auto Kelly

Pro mě osobně je dnes již otevřená helma nesmysl, jelikož jezdím ve vyšších rychlostech, delší trasy a za jízdy často vloguji. Proto bych si otevřenou helmu nevybral. Je totiž oproti helmě integrální, nebo výklopné mnohem hůř utěsněná, hůř skrz ni proudí vzduch a celkově je jízda v ní ve vyšší rychlosti nepříjemná. Hlavně díky celkově horšímu obtékání vzduchu kolem helmy.

Nic z toho ale neznamená, že je konkrétně otevřená helma značky Ridero špatná, to vůbec ne. Jen je potřeba si jasně uvědomit, na co hodlám helmu využívat a správně se rozhodnout. Značka Ridero samozřejmě nabízí i vyklápěcí a integrální helmy, takže o případný výběr není nouze.

Co určitě mile překvapí, je příjemné polstrování, možnost výměny barevných plexištítů a různá barevná provedení.

S cenou 2 139 Kč je to za mě rozumná volba za odpovídající částku.

Rukavice

Osobně na jízdu v městském provozu preferuji textilní rukavice. Přijde mi, že celkově lépe dýchají” a při častějším manévrování se skútrem mi dodávají více citu do rukou. Materiál testovaného modelu rukavic tvoří ze 70 % kůže a z 30 % textil. Rukavice jsou navíc podšité výztuhou dlaně a zápěstí.

Ridero
Foto: Auto Kelly

Celkově na mě rukavice udělaly opravdu dobrý dojem a velmi jsem si jízdu v nich oblíbil. Nepotí se mi v nich ruce, mám dostatek citu a nijak mě za jízdy neomezují. Počáteční tuhost je jen chvilková, je potřeba aby rukavice aspoň jednou zmokly a nebo se pořádně propotily, pak už jsou poddajné a sedí opravdu dobře. Jedinou výtku mám na vnitřní šev na konečcích prstů. Musel jsem otočit rukavici na rub a zastřihnout špatně zašitý šev, který mě na ukazováčku tlačil. Pravděpodobně to ale byl jen nějaký vadný” kousek, protože jiné prsty byly OK a druhá ruka taktéž.

Za mě tedy milé překvapení a velmi dobré rukavice do městského provozu s cenou 1 519 Kč.

Bunda

Na první pohled velmi hezky zpracovaná textilní bunda s odnímatelnou vnitřní termo vložkou pro celoroční použití. Bundu testujeme už více než 2 měsíce, a to prakticky denně, v městském i příměstském provozu a musím smeknout! Je příjemná, relativně lehká a prodyšná. Stahovací pásky spolu s chráničem loktů, ramen a zad dělají z Ridero bundy konkurenční oblečení za velmi atraktivní cenu 2 159 Kč. Za mě opět velmi milé překvapení a rozhodně doporučení k nákupu. Střihem sice do pasu, ale doplněná například o bederní pás, je velmi dobrým společníkem i na delší cesty.

Ridero
Foto: Auto Kelly

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno