Skútr Kymco jako součást zdravotnického týmu

0
Kymco Downtown 125i
Foto: Soukromý poskytovatel první pomoci

Skútry se využívají jako součást vozového parku, kde lidé poskytují první pomoc. U nás to však zatím není až takovým zvykem. Ale i tady jsme jeden takový našli. V Ostravě a okolí pomáhá k ošetření či záchraně lidských životů.

Skútr značky Kymco Downtown 125i zařadil do své flotily soukromý poskytovatel první pomoci z Ostravy. Tento záchranný tým se zabývá především poskytováním první pomoci na objednávku. Skútr tak můžeme vidět jako zdravotní dozor na kulturních, sportovních a společenských akcích, které se mnohdy pořádají na rozlehlých plochách areálů nebo v městských zástavbách. Právě tam vynikají přednosti skútru, kdy se dokáže rychle a pružně dostat na požadované místo.

Než se stal běžný Downtown plnohodnotným zdravotním vozidlem, musel projít proměnou. Jednalo se o poměrně náročnou individuální úpravu designu. Ta vycházela z Evropského konceptu. Dostal reflexní a žlutý polep, který výrazně zvyšuje bezpečnost zdravotníků. A zároveň je dokáže jasně odlišit.

Kymco Downtown 125i
Foto: Soukromý poskytovatel první pomoci

Dalším atypickým doplňkem jsou moto brašny, které jsou vyrobeny přímo pro tento zdravotnický skútr. Jsou uzpůsobeny tak, aby se do nich vešel zdravotnický kufr a další potřebné vybavení. 

„Nemohli jsme se spolehnout na nabídku, která je na trhu, protože bylo nutné zachovat i barevné a bezpečnostní prvky. Vstříc nám proto vyšla firma EWOG z Havířova, která nám během pár týdnu zhotovila speciálně navržené boční moto brašny.“ doplňuje zástupce soukromého poskytovatele první pomoci.

Kymco Downtown 125i
Foto: Soukromý poskytovatel první pomoci

Obrovskou výhodou úložného prostoru je, že vybavení mohou zdravotníci snadno obměňovat podle charakteru akce, kterou zrovna zajišťují. Standardně se vozí velká zdravotnická brašna, která může být doplněna o AED, kyslík, krční límce, vakuové dlahy, vodu či hasicí přístroj. Samozřejmostí skútru je držák pro navigaci a vysílačku.

S tímto zdravotnickým skútrem se pravidelně počítá v sezóně na bezpečnostně preventivních moto vyjížďkách Policie České republiky v Moravskoslezském kraji. Dále ho můžete vidět na vybraných akcích, jako jsou: „Začněme spolu aneb kolama dolů“ pořádanou Policií České republiky, spanilá vyjížďka CZECH STUNT DAY, sportovní akce Ostrava City Marathon či gastrofestival „Jak šmakuje Moravskoslezsko“ v Karlové Studánce. Po ukončení moto sezóny společnost skútr Kymco ustájí a na řadu nastoupí čtyřkolka, která si poradí i s případnou sněhovou nadílkou. 

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno