Sdílený model elektrických skútrů je neudržitelný. Coup končí

0
Coup
Foto: Coup

Sbohem sdíleným elektrickým skútrům. Firma Coup, která nabízí své služby v Berlíně, Paříži a Madridu, oznámila svůj konec v e-mailu adresovaném zákazníkům. Prostřednictvím Twitteru také informovala, že v dlouhodobém horizontu je její provoz „ekonomicky neudržitelný“.

Konec v Berlíně, Paříži a Madridu.

„Podporu našich služeb plánujeme v Berlíně a Tübingenu ukončit zhruba v půlce prosince 2019. Následovat bude i Paříž a Madrid.“ V současné službě tak služba zatím stále funguje v plném rozsahu.

Coup taktéž uvádí, že uživatelé, kteří si nabili svá konta předplacenými balíčky, budou po skončení služby odškodněni.

„I přesto, že je Coup renomovaná značka s loajální uživatelskou základnou, která našich služeb pravidelně využívá, její provoz je v dlouhodobém horizontu ekonomicky neudržitelný,“ řekla firma svému zákazníkovi na Twitteru.

Coup
Foto: Coup

Coup je dceřiná firma společnosti Bosch (kterou je 100% vlastněna). Provozuje stovky skútrů značky Gogoro, který si uživatel může jednoduše objednat přes mobilní aplikaci. Podobně jako u ostatních firem provozujících sdílené dopravní prostředky, skútr je možné v bodu A „odemknout“ a v bodu B ho zase zanechat, pokud se místo nachází v podporované lokalitě.

Coup v Paříží čelí konkurenční firmě Cityscoot, která je francouzským startupovým projektem. Nabízí v podstatě identické služby, a navíc nedávno ohlásila partnerství se společností Uber.

Cityscoot
Foto: Cityscoot

Zde se nachází zmíněný e-mail v plném znění:

„Vážený zákazníku,

bohužel pro Vás máme špatnou zprávu. Zhruba v půlce prosince dojde k ukončení našich služeb. Nejdříve v Berlíně a Tübingenu, následovat bude pak Paříž a Madrid.

Je nám to velice líto. Během posledních 3 let jste nám Vy i všichni ostatní uživatelé zůstali věrni. Jsme pyšní, že se nám podařilo vytvořit tak silnou komunitu za tak krátký čas. Děkujeme za Vaši oddanost a za používání našich služeb.

Našich služeb můžete prozatím využívat nadále až do doby, než dojde k plánovanému ukončení. O přesném datu Vás budeme včas informovat e-mailem. Do té doby se pro Vás prozatím nic nemění.

Pokud nestihnete využít svůj kredit z předplacených balíčků, bude vám samozřejmě nahrazen. Nadále také můžete využívat svých jízd zdarma.

Pokud máte další dotazy, neváhejte kontaktovat naši zákaznickou podporu.“

U nás službu sdílených elektrických skútrů provozuje Revolt a Berider. Zákazníci si tak mohou v hlavním městě skútr vypůjčit, dopravit se v rámci zóny kam potřebují a zaplatí

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno