Quadro Qooder – spousta zábavy na čtyřech kolech

0
Quadro Qooder
Foto: qooder.com

Švýcarskou společnost Quadro Vehicles S.A. jsme už na našich stránkách v minulosti představili. Jejich tříkolový skútr Quadro QV3 upoutal naši pozornost svou zábavností. Čtyřkolový Quadro Qooder (správná výslovnost je „kúdr“) ovšem posouvá zábavu na další úroveň.

Nejdůležitější vlastností vícekolových skútrů od této švýcarské značky je především systém HTS. Jedná se o hydraulický systém naklánění, který zajistí bezpečné a hladké projíždění zatáček. Díky němu je stroj naprosto stabilní za téměř všech podmínek.

Systém HTS také zajišťuje, že každé kolo reaguje samostatně na nerovnosti. Jízda po našich silnicích je tak mnohem příjemnější a nemusíte se bát ani nezpevněných komunikací a dlažebních kostek. HTS vás podrží za všech okolností.

Quadro Qooder
Foto: qooder.com

Qooder je vybaven jednoválcovým čtyřtaktním motorem o objemu 399 cm3, který nabízí maximální výkon téměř 24 kW při 7000 otáčkách/min. a 38,5 Nm točivého momentu při 5000 otáčkách/min. Stroj je postaven na ocelovém trubkovém rámu a na 14′ palcových kolech. Celková délka stroje je 220 cm a výška 136 cm.

Přečtěte si také: Limitovaná edice QV3 EDELWEISS

Stroj má obvyklé dvě brzdové páčky, ale u Qooderu je pravá určená pro brzdění pouze předních kol, zatímco levá brzdí všechna čtyři kola. Pro řidiče skútru drobná změna, pro motorkáře trochu oříšek. Vzhledem k váze skútru, která činí 281 kg je součástí i ruční brzda, která bude pro stání v kopci nezbytným pomocníkem.

Quadro Qooder
Foto: qooder.com

Stroj se startuje klasickým klíčkem, který při otočení do dalších poloh také otevírá úložný prostor, aktivuje ruční brzdu a zamyká řízení. Úložný prostor je dostatečně velký pro uložení helmy a je vybaven USB dobíjením. Kromě toho má Qooder také dva úložné prostory vpředu, kde najdete 12V zásuvku a USB dobíjení.

Quadro Qooder
Foto: qooder.com
Quadro Qooder
Foto: qooder.com

Qooder je k dostání v pěti barevných provedeních. Z lesklých barev si můžete vybrat mezi bílou a červenou, v matu jsou potom v nabídce modrá, šedá a černá.

Quadro také nabízí elektrickou variantu eQooder. V roce 2020 pak můžeme očekávat enduro verzi – xQooder, neboť Qooder v terénu prokázal vynikající vlastnosti.

Určitě se budeme těšit nejen na xQooder, ale i na další stroje z dílny tohoto výrobce.

Zdroj: qooder.com

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno