Piaggio Group vyhrává soud první instance o porušení evropského patentu proti společnosti Peugeot Motocycles

0
Piaggio MP3
Zdroj: LivePR

Piaggio Group vyhrává soud první instance o porušení evropského patentu
proti společnosti Peugeot Motocycles v Paříži a Miláně.
Po názvu Vespa je uznána také jedinečnost skútru Piaggio MP3. Společnost Piaggio Group tak pokračuje v boji na ochranu svých produktů před padělateli.

Společnost Piaggio Group (PIA.MI) oznámila, že podle rozhodnutí, vydaných jen několik dnů po sobě, soudy Tribunal Judiciaire of Paris a Court of Milan uznaly společnost Peugeot Motocycles (nyní vlastněnou společností Indian Group) vinnou z porušení Evropského patentu na technologii tříkolového skútru Piaggio MP3 výrobou modelu Peugeot Metropolis.

Zmíněný patent vlastněný společností Piaggio Group, v jehož prospěch se rozhodnutí vztahuje (stále je možnost odvolání), se týká ovládacího systému, který umožňuje naklánění tříkolového vozidla do stran jako u konvenčního motocyklu.

Piaggio MP3
Zdroj: LivePR

Za jeho porušení byla společnosti Peugeot Motocycles uložena ve Francii pokuta ve výši 1 500 000 euro, kromě dalších pokut za porušení a soudních výloh.

Rozhodnutí pařížského soudu rovněž zakazuje společnosti Peugeot Motocycles na území Francie vyrábět, inzerovat, prodávat, dovážet, vyvážet, používat a/nebo vlastnit jakýkoli tříkolový skútr, který využívá ovládacího systému patentovaného společností Piaggio Group (včetně modelu Peugeot Metropolis), pod hrozbou zaplacení pokuty za každé padělané vozidlo.

Soud v Miláně zakazuje společnosti Peugeot Motocycles na území Itálie dovážet, vyvážet, prodávat a inzerovat (offline i online) model Peugeot Metropolis pod hrozbou pokuty ve výši € 6 000 stanovené za každé vozidlo, prodané po 30denní lhůtě od vyhlášení rozsudku. Společnost Peugeot Motocycles musí dále stáhnout všechna padělaná vozidla z prodeje v Itálii během 90 dnů pod hrozbou další pokuty ve výši € 10 000 za každý den prodlení ve vykonání příkazu.

V širších souvislostech s přihlédnutím k rozsudkům společnost Piaggio Group a svým významným investicím do vývoje špičkové technologie tříkolových vozidel považuje model Piaggio MP3 za jedničku na trhu.

Zmíněné soudy jsou součástí většího rámce aktivit proti padělání, podnikaných společností Piaggio Group několik let, které zahrnují průběžné sledování konkurenčních produktů a mezinárodních patentových databází. V minulých letech soudní spory vedené společností Piaggio Group přinesly uznání jedinečnosti designu a technologických inovací jejích produktů, které jsou obdivovány po celém světě.

Zdroj: Live PR

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno