Peugeot Streetzone: pouliční rebel

0
Peugeot Streetzone
Foto: Peugeot motocycles

S maskou pouličního rebela se představuje stylový model Streetozone od značky Peugeot. Tento padesátkový skútr oslní nejednoho teenegera, jelikož k jeho řízení stačí dovršení 15 let. Streetozone se nabízí ve dvou variantách. Ta levnější z nich je osazena 10“ koly a má oplastovaná řídítka podobně jako sesterský model Peugeot Kisbee. Zatímco verze s 12“ koly má řídítka odkrytá a barevně sladěná se zbytkem karoserie. A právě na tuhle verzi se zaměříme v dnešním článku. 

V roce 2019 se Peugeot může pochlubit novými dvoutaktními motory s přímým vstřikováním a poměrně nízkou spotřebou, výkonem 3,4kW a točivým momentem 4,6Nm. Tyhle přednosti činí Streetzone nejvýkonnější padesátku na trhu. Ke dvoutaktům neodmyslitelně patří jejich charakteristický zvuk, kterým se chlubí i tento model. Další typickou vlastností je nutnost přimazávat benzín olejem. Novinkou je, že u modelu Streetzone se toto děje automaticky. Jednoduše stačí dolévat olej do nádobky vedle hrdla pro tankování, které se nachází pod sedadlem. Zde také naleznete úložný prostor a 12V zásuvku, která je u nových skútrů skoro standardem.

Na středovém panelu se nachází háček na zavěšení tašky, který je navíc z vrchní strany uzavřen. Taška či zavazadlo vám tak po přejetí nerovností nevyskočí. Bude pohodlně ukotvená a položená na rovné podlaze. 

Peugeot Streetzone
Foto: Peugeot motocycles

Streetzone ovšem cílí více na design než praktičnost. Vícebarevné lakování spolu s polepy vytváří sportovní dojem, který je podtržen černými ráfky, hliníkovými podlážkami, led páskem pod znakem Peugeot nebo volitelnými plastovými kryty světel. Na sportovní hrazdě řídítek je umístěn stejný digitální přístrojový panel, který známe z modelu Speedfight. Stejné jsou i ovládací prvky včetně zrcátek, ze kterých máte dobrý přehled o dění za sebou. 

Streetzone se vyznačuje velmi nízkou provozní hmotností dosahující 90 kg a snadnou ovladatelností. Model s 12’ palcovými koly se vyrábí buď v bílé nebo červené barvě. Svou cenou 46 900 Kč nabízí kvalitní svezení pro ty, kteří preferují malý skútr za přijatelné peníze.

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno