Peugeot RS Concept, Ultimate Sport a Ultimate Business

0
Peugeot Metropolis
Foto: Peugeot Motocycles

Současný Peugeot Metropolis je čistokrevný francouzský rodák. Jeho vývoj a výroba probíhá v historické továrně v Mandeure na východě Francie. První Metropolis vyjel z továrny v roce 2013 a teď už nám zástupci značky představují další nový koncept s názvem Metropolis RS Concept.  

Metropolis RS Concept jde ve stopách svého elektrického sourozence e-Metropolis, který byl představen při oslavách 120. výročí od založení značky. Model nám nabídne špičkové funkce a stanovuje si nový cíl. Stát se novým alternativním dopravním prostředkem pro velká evropská města a uspokojit stále náročnější klientelu.

Peugeot Metropolis
Foto: Peugeot Motocycles

Koncept Peugeot Metropolis RS je třetí vozidlo využívající technologii i-Connect®, která je ekvivalentem i-Cockpit® využívající například Peugeot 308. I-Connect® je založen na kombinaci tří řešení, kterými se společnost Peugeot Motocycles zavázala k inovacím.

  • „Head-up“ displej umožňuje ergonomické nastavení polohy barevné obrazovky TFT.
  • Trojúhelník „jezdec – skútr – kokpit“ je optimalizované řešení, které zvyšuje rychlost a obratnost řidiče tím, že nabízí uvolněnější jízdní polohu
  • Mobilní aplikace připojená ke skútru s integrovanou GPS umožňuje jezdci naplánovat své cesty a usnadnit každodenní život. Konektivita také nabízí možnost přijímat hovory, SMS a jiná oznámení v reálném čase, z chytrého telefonu jezdce, které se objevují na TFT obrazovce (když vozidlo stojí).
Peugeot Metropolis
Foto: Peugeot Motocycles

Zadní výrazná LED světla s denním svícením jsou přímo inspirovaná konceptem Peugeot Instinct a jsou tak i na nejnovějších modelech automobilů Peugeot. Přední LED světla jsou doplněna černými a chromovými komponenty, které opticky utváří ostřejší vzhled skútrů. RS Concept světelnou show dovrší denní LED svícení umístěné na každé straně předních světlometů, které připomínají „lví zuby“ z Peugeot 508.

Peugeot Metropolis
Foto: Peugeot Motocycles

Že jsou na Metropolis RS Concept ve Francii patřičně hrdí je poznat i z takových detailů jako je zakomponování francouzské vlajky na bocích a předních ráfcích skútru. 

Peugeot Metropolis Ultimate

Nový přírůstek současné řady Peugeot Metropolis, verze Ultimate Sport a Business, je vrcholem šesti leté doby od zrození tříkolky Peugeot. Peugeot Metropolis Ultimate nabízí to nejlepší z hlediska vzhledu a stylu. Zaměřuje se především na nové technologie, dynamické jízdní vlastnosti a snadné a bezpečné ovládání. Disponuje motorem PowerMotion® 400ccm, který lze řídit s řidičským oprávněním skupiny B.

Peugeot Metropolis Ultimate Sport

Přichází v novém dvoubarevném provedení navozující sportovní vzhled. Volit můžete z černé a bílé varianty, která je rozšířena na matnou černou a metalickou černou nebo bílou.

Černá „kravata“, zadní část, 13“ kola, krátké čelní plexi a ikonický design činí z verze Ultimate Sport spojence na každodenní cestování.

Peugeot Metropolis
Foto: Peugeot Motocycles

Peugeot Metropolis Ultimate Business

Verze Ultimate Business je elegantní a majestátní. Nabízí pohodlnou a stylovou jízdu od jednoho jednání k druhému, a přitom pokoříte všechny dopravní zácpy ve městě.

Peugeot Metropolis
Foto: Peugeot Motocycles

Business se oproti modelu Sport liší čokoládově koženým sedlem s opěradlem spolujezdce, perlově bílou barvou, černými ráfky kol a vyšším plexi štítem. Obě verze ale mají stejné vlastnosti:

  • Motor Peugeot PowerMotion® o výkonu 400ccm plnící euro 4 PowerMotion®, LFE (Low Friction Efficiency), který efektivně filtruje vibrace, snižuje emise, hluk a zachovává si vysokou úroveň výkonu.
  • Maximální bezpečnost zajištěnou automatickým zapnutím výstražných světel s nouzovým brzděním a systémem ABS spolu s denním svícením podporující viditelnost jezdce bez ohledu na počasí.
  • Systém Smart Key, objemný úložný prostorný pro uložení jedné integrální helmy spolu s jednou otevřenou (nebo dvěma) a manuálně nastavitelné plexi.
  • Nepostradatelnou funkci samostatného stání díky elektronické aretaci předních kol a elektronickou parkovací brzdu

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno