Nepovedený test: Peugeot Metropolis

0
Peugeot Metropolis 2020
Zdroj: Peugeot Motocycles

Aktuální dění kolem druhé vlny koronavirové krize spojené se závěrem moto sezóny redakčním testům moc nenahrává. Ani nám se nevyhýbají nepříjemnosti, mrzutosti a o jednu se s Vámi chceme podělit.

Nedávno jsme nebyli schopni realizovat domluvený test krásné novinky od Peugeotu, konkrétně modelu Metropolis 400, nového plnokrevníka ze segmentu městských tříkolek. Bohužel souhra okolností nám test neumožnila dokončit a Metropolis zamířil ke svému novému majiteli. Máme alespoň základní poznatky z necelých 100 najetých km a jedno Vám můžeme slíbit – máte se na co těšit!!!

S importérem jsme se domluvili na pořádný test začátkem příští sezóny, takže o plnohodnotnou recenzi na 100% nepřijdete. 

Metropolis je opravdu technologicky velmi povedený, zpracování je výborné, jízdní vlastnosti jsou na samém vrcholu v segmentu tříkolek a pohodlí řidiče je příkladné. Ovládání mě osobně nadchlo. Stroj je čitelný, ale zdravě drzý a dravý. Díky menšímu nájezdu nemůžu dobře posoudit agilitu v městském provozu, ale letos poprvé jsem se svezl za brutálního deště! Kromě promočených svršků ale nemůžu Metropolisu nic vytknout. Předek krásně vede i za mokra, ASR napomáhá plynulým rozjezdům a v zatáčkách si můžete dovolit to samé, co za sucha. Odezva na plyn je příkladná. Asi nebudete králem semaforů, ale rozhodně se nemáte za co stydět. 

Nepřehlédněte: Peugeot Metropolis: Známe podrobnosti i cenu

Metropolis totiž opravdu velmi příjemně peláší za plynem. Nejvíc je výkon znát při akceleraci ze 70 km na 100. Úložný prostor jsme neměli možnost moc vyzkoušet, nicméně na první pohled nedisponuje žádným zásadním objemem, takže se na něj podíváme na jaře důkladněji. Stejně jako na brzdy a další vlastnosti tohohle jinak krásného stroje.

 No, už se nemůžeme dočkat pokračování!

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno