Největší skútr sraz „Po Valašsku na skútru” se blíží

1
wsrider
Foto: Jiří Škrobák

Čeká nás 9. ročník mezinárodního srazu skútrů s názvem ,,Po Valašsku na skútru”. Bude se konat opět v Rožnově pod Radhoštěm v termínu 4.-6.9. 2020. Tentokrát se očekává i rekordní účast, která by měla přesáhnout víc jak 1.000 účastníků ze všech koutů republiky.

Skútry, dobrá zábava a Valašský kraj je to, co tuto akci charakterizuje. Pokud ale žádný stroj nevlastníte, nezoufejte, zdaleka to není podmínkou. Na celou akci jsou totiž zváni úplně všichni. Pořadatelé vše odstartují seznamovacím večírkem, který se koná v pátek v areálu Rožnovského kempu. 

Tradiční Valašské pojetí 

Organizátorem celé akce je Radek Rebroš. A jak už je zvykem od prvního ročníku, i letos Radek zpestří program svou netradiční jízdou v tradičním kroji. 

wsrider
Foto: wsrider.cz

Celý sraz jsem chtěl udělat v jiném stylu než jsou běžné moto srazy. Šlo mi hlavně o to, aby sem lidé přijeli a jízdou na skútru poznali krásy místního kraje. Také proto se každý rok snažíme najít novou trasu k poznání. Další důvod k založení akce bylo také to, že bychom společně mohli vytvořit skvělou komunitu lidí, kteří sdílí společné zájmy, navazují přátelství a vazby z různých koutů Česka, Slovenska i Evropy. No a věřte nebo ne, zatím se mi to daří,” dodává Radek s úsměvem.  

wsrider
Foto: wsrider.cz

Spolek Wallachian Scooter Rider je nezisková organizace, které Radek Rebroš předsedá. Prostřednictvím tohoto spolku se ale pořádá mnohem více než jen sraz Po Valašsku na skútru”. Spolek je aktivní po celý rok a pořádá různé vyjížďky, setkání a přednášky. K tomu všemu nabízí i skútr školu pro úplné začátečníky. 

Díky těmto aktivitám se nám podařilo vybudovat největší skútr komunitu v Česku a Slovensku,” doplňuje. 

wsrider
Foto: wsrider.cz

Akce nabízí opravdu výjimečnou atmosféru, kterou doplňuje snaha propojení s lokálními společnostmi, ke kterým by se většina návštěvníků nejspíše nedostala. Konkrétně se jedná o Rožnovský kemp nebo rodinnou firmu Unipar. Ta je výrobcem svíček prémiové kvality a během srazu zajistí příjemnou atmosféru. 

Foto / video z předešlého ročníku zde.

Podrobnosti k srazu Po Valašsku na skútru”

Pátek 4. 9. 2020

 • 18:0019:30 DJ Volvacek & Adamico
 • 19:3020:00 H2B taneční skupina 
 • 20:00   Rivieras pařba až do rána

Sobota 5. 9. 2020

 • 11:00 – 12:45 Zahájení
  • Registrace, příjezd účastníků na náměstí v Rožnově pod Radhoštěm
 • 12:45 – 13:30 Program
  • Vystoupení taneční skupiny H2B, společné focení, akrobacie na skútr Martina Knechta a Tomáše Kisse
 • 13:30 – 15:00 Společná vyjížďka
  • Vyjížďka po Valašsku (60 km). Trasa: Rožnov p.R.- Valašská Bystřice – Dušná – Růžďka – Bystřička – Rožnov p.R – Hutisko – Solanec – Rožnov pod Radhoštěm s cílem v kempu mapa
 • 15:00 – 20:00 Program v kempu
  • Občerstvení, relax, soutěže, hudba DJ Volvacek & Adamico
 • 20:00 – 21:30 Out of Sorts
 • 21:30 Depeche Mode revival!

Neděle 6. 9. 2020

 • 8:30 – 10:00 Sraz před Uniparem (Dolní Paseky 227, 756 61)
  • prohlídka výroby, kaskadérské kousky Martina Knechta a Tomáše Kisse.
 • 10:00 Společný odjezd na Pustevny
  • společný oběd, focení, rozloučení 

Organizační informace:

Registračním poplatkem 200 Kč podpoříte nejen chod spolku, ale také dostanete speciální balíček s originální Valašskou dálniční známkou pro rok 2020 a náramkem WRS. 

Známka vás opravňuje k jízdě po místních romantických cestách, a díky náramku budete mít zajištěn vstup na všechny akce pořádané spolkem WSR po celý rok 2020.

Dále máte šanci vyhrát spoustu cen v pořádané tombole. O tom, jestli jste vyhráli, se dozvíte hned při rozbalení balíčku. Pokud budete mít v balíčku výherní WSR tombolový lístek (náhodně rozdané při registraci), ihned se dozvíte, co jste vyhráli. Výhru si můžete vyzvednout u hostesek, které na vás budou čekat u vstupu. Díky partnerům jde o opravdu atraktivní ceny.

Důležité informace od pořadatele: 

Při jízdě v koloně dodržujte silničních předpisů a zachovejte zdravý rozum. Jde o zábavu, ne o závod. Jízda v koloně se řídí stylem CIK CAK”. Zbytečně nepředjíždějte, do cíle dojedou všichni. Z pravidla jako první jedou slabší stroje. První sériové 50ccm, následně upravené, a za nimi pokračují skútry o objemu 125ccm a více.

Zároveň patří velké díky všem našim partnerům. Budu doufat, že je i vy podpoříte, například tím, že využijete jejich produkty,” dodává Radek Rebroš

Mediální partneři akce: 

 

Další partneři akce: 

Článek je součástí služby Skutrmagazin Premium. Jedná se o exkluzivní službu pro naše partnery, kterým připravujeme obsah na míru. Pokud máte o službu zájem, můžete nás kontaktovat zde.

1 KOMENTÁŘ

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno