MotoCompo: maličký skládací skútr, který se koncem 90. let vešel do kufrů aut

0
MotoCompacto
Zdroj: visordown

Není tomu dlouho, co společnost Honda zažádala o registraci ochranné známky pod označením “MotoCompacto”. Samotný název “MotoCompacto” může být kdekomu povědomý. Nicméně v dobách minulých jsme spíše zaznamenali název MotoCompo.

Jedná se totiž o maličký skládací skútr, který je navržený tak, aby se koncem 90. let vešel do kufrů podobně titěrných aut s označením Today a City. I přesto, že se MotoCompo prodávalo jen pár let, podařilo se jich do ulic dostat více než 50 000 kousků. 

MotoCompacto
Zdroj: riders.live

Nový koncept budí zcela jistě rozporuplné emoce. Skládací, benzínem poháněný MotoCompo nahradí plně elektrický “vozík”, který by mohl svou kompaktností hravě konkurovat skládacím koloběžkám. I když se jedná jen o koncept, už se dají některé prvky považovat za finální – podobně jako to známe u automobilů.

MotoCompacto
Zdroj: visordown

Malé, svižné a skladné, takové by mělo být MotoCompacto. O pohon by se měl postarat motor o výkonu 500W s dojezdem přes 40 mil (cca 64 km) na jedno nabití a rychlostí přes 15 mil (24 km/h). A to jsou celkem zajímavá čísla.

Energie by do vozítka měla být hnána přes zatím nespecifikované konfigurace baterií (některé weby mluví i o dvojici baterií), které by měly jít údajně snadno vyjmout a nabíjet z klasické zásuvky.

MotoCompacto
Zdroj: visordown

I vzhledem k tomu, že Honda zatím oficiálně nepotvrdila, že se na vývoji vozítka pracuje, nemáme tak žádné informace o trzích, cenách, atd. 

Co ale víme jistě je fakt, že “the Big RED” (anglické slangové označení pro společnost Honda) opět chystá vplout do světa urban mobility a možná dokonce s konceptem, který jí už jednou v minulosti vyšel – spojení 4kol s 2 koly v zavazadlovém prostoru.

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno