MOMODESIGN AERO: nejvyšší ocenění v soutěži Red Dot Award

0
MOMODESIGN AERO
Foto: MOMODESIGN

Italská značka MOMODESIGN vstoupila na trh před dvaceti lety a představila první helmu typu demi-jet, která se stala symbolem i na mezinárodním trhu. Společnost jde stále s dobou jak v designu produktů, které ji odlišují, tak v nových technologiích, které se staly součástí dnešní doby. Nyní přichází s novinkou v podobě modelu AERO. 

Inspirací pro zcela nový koncept helmy AERO je futuristicko-fantazijní military styl okořeněný o dávku technologií. Hlavní předností je odlišující se design, který poskytuje lepší aerodynamiku a inovativní patentovaný systém čelního plexi. Helma dále nabízí inteligentní ventilační systém a nejvyšší úroveň bezpečnosti. 

Lepší viditelnost a snížení hluku

Při prvním pohledu na helmu AERO je patřičný záměr vytvořit skořepinu jako jeden celek. Široké a zasazené plexi disponující UV 400 nabízí prostor pro širší úhel viditelnosti, a dle vyjádření společnosti přináší nový koncept snížení hluku a vyšší bezpečnost díky lepším skluzovým vlastnostem.

MOMODESIGN AERO
Foto: MOMODESIGN
MOMODESIGN AERO
Foto: MOMODESIGN

Člověk byl vždy středem našeho myšlení pro své touhy, požadavky a městský životní styl. Inspirací jsou metropolitní města, která se neustále mění a přinášejí nové trendy. To je náš výchozí bod ve vývoji nových produktů obohacených o design, styl a praktičnost. Cílem je uspokojit nové požadavky a nová přání zákazníků“ říká generální ředitel společnosti Momodesign, pan Paolo Cattaneo. 

Když si chcete zchladit hlavu

Společnost vůbec poprvé představila inteligentní ventilační systém určený pro motocyklovou helmu. Ten se ovládá skrze mobilní aplikaci MOMODESIGN TORNADO 1.0 určenou pro operační systémy Android i Apple. Ventilační systém TORNADO je příplatková verze k základnímu modelu helmy, která tento systém ovšem neobsahuje. Mohlo by se ovšem hodit ochlazení přirozeným proudem vzduchu při snížení rychlosti nebo úplném zastavení třeba na semaforu. Skrze aplikaci si jednoduše nastavíte požadovanou teplotu, rychlost ventilačního systému nebo rychlostní limity, při kterých se ventilátor aktivuje. Helma disponuje GPS jednotkou, která se o splnění cílů postará a nedovolí vám měnit hodnoty během jízdy. 

MOMODESIGN AERO
Foto: MOMODESIGN

Vlastnosti ventilačního systému TORNADO

  • systém magnetického levitujícího ventilátoru s kapacitou proudění 5 l / min (6 l ve funkci „turbo“)
  • omezení hlasitosti na 16 dB 
  • 1,8A 3,7V li-ionová baterie s možností dobití za 1,5 h prostřednictvím micro USB a 1 A nabíječky
  • funkční 8h v podmínkách -20 až 40 °C
  • připojení pomocí Bluetooth
  • integrovaný GPS modul a teplotní sonda, která registruje vnitřní teplotu v horní části přilby
MOMODESIGN AERO
Foto: MOMODESIGN

Skořepina bude jako ostatní helmy MOMODESIGN z materiálu ABS a bude k dostání ve dvou velikostech. Výplň bude k dispozici v XXS, XS, S, M, ML, L, XL. Barevné provedení nabídne matnou černou s antracitovou barvou loga, matný titan se stříbrnou barvou loga, matnou modrou s černou barvu loga a perleťově bílou se světle šedým logem. Cena přilby s přípravou na ventilační systém TORNADO bude 249 EUR a samotný ventilační systém bude možné dokoupit jako příslušenství v hodnotě 139 EUR. Společnost MOMODESIGN nám tento týden poskytla informaci, že helma bude k dostání během několika následujících měsíců.

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno