Lepší deky na nohy než Termoscud® od značky Tucano Urbano neseženete!

0

V dalším článku ze série zimního vybavení na skútr se zaměříme na proslulé deky na nohy od značky Tucano Urbano. Tento nejznámější italský výrobce doplňků pro motorky a skútry nabízí asi nejpropracovanější ochranu dolních končetin, kterou lze pořídit, pokud se ve speciálním oblečení na zimu necítíte zcela komfortně. Zkrátka deky na nohy od Tucano Urbano jsou elegantním řešením, jak si na vašich cestách zajistit ten správný komfort. 

Tucano Urbano sází na individualizaci, která díky specifikaci pro dané značky skútrů a motorek zajistí ty nejlepší možné vlastnosti. V nabídce tak najdete deky pro značky Piaggio, Vespa, Yamaha, Honda, Suzuki, BMW a řadu dalších více či méně známých značek, kde jsou deky vyráběny na konkrétní model či ve variantě univerzál.

Deky od značky Tucano Urbano se dělí na dvě varianty Termoscud® a Termoscud® PRO. Představme si teď základní variantu, tedy Termoscud®. Nepromokavý vrchní materiál ze silného nylonu spolu s podlepenými voděodolnými švy zajistí komfort při jízdě za deštivého dne a vnitřní část podšitá kožíškem zahřeje během špatného počasí obecně. Při cestách za snížené viditelnosti či ve tmě oceníte zvýšenou bezpečnost ve formě reflexních pásků, které z deky ve světlech jiných řidičů “pěně vylezou”. Deka disponuje páskou na uchycení kolem krku (nebo kolem pasu), z bezpečnostních a praktických důvodů je na suchý zip, což zajistí, v případě potřeby nebo nehody, okamžité odtržení. 

Novější a propracovanější varianta označovaná jako Termoscud® PRO, poskytne stejnou ochranu během chladného počasí jako první model Termoscud®, ale její hlavní předností je celoroční použití pojmenované systém 4 SEASONS. V zimě tedy nabízí stejné vlastnosti jako její základní model, ale v případě teplejšího počasí můžete rychle odstranit tzv. zimní část (zarolujete) a tu tužší, kterou je deka připevněna ke karoserii skútru, ponecháte připevněnou. V případě, že vás během letního období zastihne liják či menší průtrž mračen, vyrolujete si nepromokavou vrchní část a suchou nohou dojedete do cíle. Při parkování na dešti můžete navíc využít integrovanou pokrývku sedla, takže si sedáte na suchou sedačku, tudíž s sebou nemusíte vozit žádný hadřík. 

Obě varianty disponují nafukovacími bočnicemi, které zajistí, že si deka během jízdy udrží svůj pevný a kompaktní tvar a bude pevně držet na karoserii skútru (tzn. nebude za vámi vlát), nicméně bočnice lze, v případě potřeby, samozřejmě snadno sundat a vyfouknuté složit a uložit třeba pod sedlo. Ať už jezdíte s bočnicemi nebo bez nich, sundávání nohy ze skútru při zastavení je s dekou snadné, rychlé a komfortní.

Za kvalitu zpracování, funkčnost a komfort se ovšem platí, proto počítejte s tím, že základní model Termoscud® vás vyjde na nějakých 3 900 Kč a novější čtyřsezónní varianta Termoscud® PRO na zhruba 5 700 Kč

Z osobní zkušenosti s modelem Termoscud® PRO na skútru Honda Forza 300 mohu říct, že se vyplatí si trochu připlatit, protože deky od Tucano Urbano se s levnějšími dekami opravdu nedají srovnávat. Vše lícuje, jak má, materiály jsou poctivé a funkčnost 100%. Co bych ještě doporučil, pokud si deku budete montovat sami, což jistě podle přiloženého manuálu zvládnete (v případě montáže jinde si o to řekněte), podlepte si všechny plasty kterými se deka dotýká skútru. Zbytečně by se vám mohly tyto části, které se navzájem dotýkají a třeba i lehce třou, poškrábat. 

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno