Legendární tuk-tuk Piaggio Ape přichází s elektrickou verzí E-City

0
Piaggio Ape E-City
Foto: lulop

Indie je krásná země. Plná chutí, vůní a barev. Odvrácenou stranou je ovšem místní ovzduší, se kterým se rozhodla bojovat indická vláda. 

V prosinci 2019 představila skupina Piaggio nový, plně elektrický tuk-tuk E-City. Ten má splňovat stále rostoucí poptávku po inovativních a udržitelných řešení v oblasti indické dopravy. Tuk-tuk se stal během své 70leté historie legendárním dopravním prostředkem. Díky tomu je jeho elektrifikace poměrně logické řešení. 

Nový program FAME (Faster Adoption and Manufacturing of Hybrid and Electric Vehicles) snižuje obdobu místní DPH na elektrická a hybridní vozidla z 12 % na 5 %. Programu se chystá využít právě Piaggio, které pro indický trh vyrábí již 70 let tuk-tuk Ape. 

 

Piaggio Ape E-City
Foto: lulop

10 indických měst pokryje celkem 50 poboček SUN Mobility Quick Interchange Station, kde bude možná výměna pronajaté vybité baterie za nabitou. Tento proces by měl trvat pouze pár minut. Pobočky pro výměnu baterií budou postaveny do března 2020 a jejich kapacita by měla být 150 výměn za jeden den. 

Piaggio vyrábí nové Ape E-City v závodě Baramati ve státě Maharashtra a na indickém trhu bude k dostání za odpovídající cenu klasické spalovací verze. Místní trh s elektrickými vozidly má hodnotu přibližně 71 milionů dolarů (zdroj: P&S Intelligence PL), ale očekává se, že v roce 2025 překročí 700 milionů dolarů. 

Tuk-tuk je využíván především jako dopravní nástroj pro podnikatele. Často slouží jako mobilní občerstvení, taxislužba nebo druh cargo dopravy. K 30. září 2019 vykázala skupina Piaggio v Indii prodej 142 500 užitkových vozidel s nárůstem tržeb o 5,6 %. Dceřiná společnost PVPL měla na indickém trhu tříkolek s celkovým podílem 23,8 %. Potvrdila tak své vedoucí postavení v segmentu Cargo s podílem 42,9 %.

Zdroj: lulop.com, ptinews.com

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno