Italjet Dragster je zase o kus blíž českým zákazníkům

0
Italjet Dragster
Foto: KSR Group

Rakouská skupina KSR Group uzavřela výhradní distribuční dohodu o dodávce nového modelu Italjet Dragster pro Rakousko, Německo, Francii a Řecko. KSR je jedním z největších distributorů motocyklů a skútrů v Evropě a v současnosti dodává 80 000 strojů ročně do více než 60 zemí světa.

Společnost Italjet zahájí výrobu svého modelu Dragster na konci listopadu 2020. Bohužel později než bylo plánováno, a to kvůli celosvětové pandemii COVID-19, ale důležité je, že výroba vůbec začne. Dragster bude dostupný v barevných variantách antracit/červená/bílá; antracit/žlutá a černá/šedá. Prvních 499 kusů vyprodané limitované edice bude dodáno v exkluzivní černé/magnéziové barvě.

Kapalinou chlazený čtyřtaktní jednoválec se čtyřmi ventily a dvojitou vačkou dosahuje při objemu 125 ccm přesně zákonných limitů pro řidičská oprávnění B a A1, tedy 11 kW. Silnější 200 ccm pak šplhá s výkonem až k 14,6 kW. 

Italjet Dragster
Foto: Italjet

Nejen výše popsané výkony, ale také konstrukce a závodní komponenty dělají z Dragstera nové generace přeci jen o něco víc, než jen sportovní skútr. 

Italjet Dragster
Foto: Italjet

Italjet svůj nový model právem označuje za “Urban SuperBike” volně přeloženo městský superbike a dodává, že označovat nový Dragster za sportovní skútr, by bylo podhodnocováním jejich díla. 

A proč tedy superbike? Brzdové třmeny Brembo a kotouče o rozměrech 175 a 240mm, vstřikování od věhlasného Magneti Marelli, ikonické přepákování předního kola a “bezvidlicové” odpružení, inovovaný systém “Intelligent Steering System” nebo také “I.S.S.” Dále pak několik inovací na systému uložení přední nápravy a minimalizace “ponořování” při brzdění a eliminace přenosu vibrací do řídítek. Slušný výčet, nemyslíte?

O přenos výkonu na vozovku se pak postarají pneumatiky Pirelli Angel o rozměrech 120/70 R12 vpředu a 140/60 R13 vzadu. 

Nepřehlédněte: Nový Italjet Dragster – Limitovaná edice pro prvních 499 vyvolených

Cena za Dragster 125 ccm, plnící Euro 5, bude na evropském trhu dle aktuálního kurzu cca 136.411 Kč a za verzi 200 ccm cca 144.435 Kč. Ceny se budou samozřejmě v jednotlivých zemí lišit v důsledku různých sazeb DPH, cla atd. 

Zase o kus blíž českému zákazníkovi

Společnost KSR Group má za sebou mnoho zkušeností v oblasti dodávek italských strojů včetně značek Lambretta, Benelli a Malaguti. No a jelikož u nás máme výhradní distributory těchto tří značek, je nasnadě polemizovat nad jejich zájmem získat od KSR Group výhradní zastoupení pro prodej značky Italjet v České republice, čímž bychom s největší pravděpodobností získali i autorizované servisní služby pro tento jedinečný stroj.

Zdroj: KSR Group

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno