Inteligentní vyhřívané rukavice Ixon

0
Ixon
Foto: IXON

Jedno z oblíbených rčení zní: „To chce klid a nohy v teple“. Pro jízdu na skútru, a jednostopých dopravních prostředcích všeobecně, je nutné toto rčení trochu poupravit na: „To chce klid a RUCE v teple.“ Pokud ztratíte cit v rukou, ztratíte zároveň cit pro řízení, a to vážně nechcete.

Ohřívání rukou už není z říše fantazie, jako tomu bylo dřív. Ruce můžete mít v teple uvnitř návleků na řidítka nebo uvnitř kvalitních rukavic. Dnes nás zajímají právě rukavice a trh nám nabízí spoustu druhů od velmi dobrých „obyčejných“ rukavic až po ty vyhřívané. Firma Ixon ale nad nimi vyčnívá. Ve spolupráci se startupem Klim8 přichází s novinkou, která jistě zaujme i zapřisáhlé odpůrce nových technologií, a to se sérií rukavic Ixon IT.

Dnešní nabídka vyhřívaných rukavic zahrnuje typy napájené bateriemi nebo kabelem z motorky. U těchto typů se teplota nastavuje ručně. Firma Ixon ale posouvá vyhřívané rukavice na vyšší úroveň. V nabídce jsou dva typy rukavic – IT-Aso a IT-Yate. První zmíněný je dražší a bezpečnější. Nabízí větší kožené plochy, karbonové chrániče kloubů a chrániče prstů.  Druhý model má ochranných prvků méně. I když jsou ochranné prvky bezpochyby velmi důležité, je to zároveň něco, co od rukavic na motorku tak nějak očekáváme. Co je ale nové, je systém vyhřívání.

Rukavice Ixon jsou chytré. Automaticky se aktivují, když si je nasadíte, a automaticky regulují vámi nastavenou intenzitu vyhřívání. A vy musíte udělat jediné – spárovat rukavice přes Bluetooth s vaším chytrým telefonem. Pomocí aplikace doladíte detaily, tedy nastavíte pro vás ideální teplotu, a ostatní už zařídí rukavice samy. Dokáží hlídat teplotu vašich rukou a v okamžiku, kdy zaznamenají, že klesla pod požadovanou úroveň, aktivují ohřívání. No a když zjistí, že už je dosaženo dostatečné teploty, zase se vypnou.

Inteligentní technologie v rukavicích jsou chráněny nepromokavou a prodyšnou vložkou. Vzhledem k předpokládanému použití rukavic v zimním období je vyhřívání doplněno ještě teplou podšívkou a další izolační vrstvou. Součástí balení jsou pak baterie a nabíječka. Bohužel nám trochu chybí informace o předpokládané výdrži baterií. Chápeme, že je těžké výdrž baterie stanovit, když každý z nás potřebuje jinou intenzitu vyhřívání, a tedy jinou zátěž dodaných baterií, avšak uvítali bychom alespoň nějaký odhad výdrže.

Jako všechno v dnešní době, inteligentní a kvalitní řešení nebývají levná. Cena rukavice se pohybuje od 259€ za levnější po 319€ za dražší model, tedy dle aktuálního kurzu něco málo přes 8 000 Kč. Levnější model za 6 600 Kč. Jen pro porovnání, cena „obyčejných“ vyhřívaných rukavic je přibližně o 2.000,- nižší. Teď už jen zbývá se rozhodnout, zda chceme ušetřit, nebo zda si raději užijeme naši zimní projížďku s rukama v dokonalém teplíčku. 

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno