Husqvarna představila další koncept e-mobility, tentokrát zaměřený na skútry

0
Husqvarna Vektorr
Zdroj: MCN

Není to tam dávno, co jste možná zaznamenali podobný projekt/koncept s názvem E-Pilen, zaměřený na eMotocykly, taktéž od společnosti Husqvarna. Nyní přichází Vektorr, jako odraz budoucnost eMobility ve městech podle značky Husqvarna. 

Spojením s konsorciem Piaggio, Honda, Yamaha a KTM (záměrem je spolupráce na možnosti výměny baterií) se tak řadí do čela vizionářů a trendsetterů v této oblasti. 

Vektorr ale není jediný eMobility koncept, který byl na nedávné (poněkud speciální) výstavě v KTM Motohall v rakouském Mattighofenu představen.

SLEDUJTE TAKÉ

Ukázal se totiž i BLTZ…Ne, opravdu čtete správně a nechybí tam “i”. Prostě Bltz, první skládací elektrická koloběžka od Husqvarny, která městem pofrčí rychlostí až 45km/h a ujede krásných 60 km na jedno nabití. S výkonem deklarovaným na 0,7 koně je to za nás celkem podprůměr. Bohužel ale zatím není dostupná podrobná specifikace.

Zdroj: MCN

Nechceme Husqvarně jakkoliv křivdit a rádi jejich stroje vyzkoušíme, ale podle nás mají stroje od konceptu do provozu ještě relativně daleko a vlastně tomuto oznámení i celkem rozumíme. Husqvarna se totiž vůbec netají tím, že chce být na poli elektromobility dominantním a předním hráčem, takže podobná odhalení budou na 100% pokračovat i v budoucnu.

Zdroj: MCN

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno