Honda PCX Electric

0
Honda PCX Electric
Foto: Honda

Že je PCX oblíbený typ skútru je v ulicích měst poměrně znatelné. Možná proto Honda zvolila tento model k elektrifikaci a představila na Tokyo Motor Show 2017 verzi PCX Electric. Následující rok ji uvedla do prodeje.

Udávaný dojezd na jedno nabití je 41 km (při ustálené rychlosti 60 km/h), který když srovnáme s ostatními výrobci městských elektroskútrů jde o poměrně běžný parametr. Akumulátory jsou přenosné a nabití trvá podle typu použité nabíječky 4-6 hodin.

Honda PCX Electric
Foto: Honda
Honda PCX Electric
Foto: Honda

Elektromotor má výkon 5,7 koní při 5500/min a točivý moment 180 Nm při 500 otáčkách, kapacita Li-Ion akumulátorů činí 2×20,8 Ah.

Design skútru vychází z klasického PCX, ale byly u něj provedeny drobné změny vzhledu pro snazší identifikaci, co se techniky týče, PCX Electric má delší rozvor, ale i trochu jiné naladění podvozku s ohledem na změnu umístění těžiště a nulové vibrace pohonné jednotky.

Honda PCX Electric
Foto: Honda

Honda zařadila do svých katalogů elektrické PCX v prosinci 2018. Tato verze je ovšem k mání pouze v Japonsku a podle dostupných zdrojů výhradně na operativní leasing pro půjčovny a vládní úřady v Tokiu. 

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno