Harley-Davidson začne vyrábět elektrický skútr

0
Harley-Davidson
Foto: Harley-Davidson

Může to vypadat, že svět se definitivně zbláznil, ale není to tak. Harley Davidson pochopil, že má spoustu příznivců, kteří po velkém chopperu netouží, a rozhodl se jim vyjít vstříc.

V loňském roce Harley Davidson představil dva elektrické jednostopé koncepty – elektrické kolo a skútr. V minulém týdnu Úřad pro duševní vlastnictví EU zveřejnil několik designových návrhů, které nám poskytují představu o budoucí podobě skútru H-D.

Foto: Harley-Davidson

Zatím jsme tento prototyp mohli vidět pouze na stránkách H-D a ve videu z X-Games. Není to mnoho, ale poskytlo nám to představu, jakým směrem se H-D vydává. Velmi jednoduchý design, na první pohled lehká konstrukce, elektrická jednotka pohánějící stroj přes řemen.

Harley-Davidson
Foto: Harley-Davidson

Nové obrázky zveřejněné Úřadem pro duševní vlastnictví nám nyní nabízejí trochu více detailů. Nákresy ukazují, že rám je propracovanější a také nášlapy dostaly konkrétní a vylepšenou podobu. Kulaté přední světlo zůstalo oproti původnímu konceptu beze změny, ale zadní světlo v novém nákresů tvoří jeden kus spolu s držákem SPZ.

Také nákres pohonné jednotky je nyní mnohem podrobnější. Na původní fotografii prototypu vypadala tato jednotka jako monoblok a vyndání baterie se jevilo jako záhada. Na současném nákresu už můžeme vidět i tlačítka, která budou sloužit k vyjmutí baterie.

Harley-Davidson
Foto: Harley-Davidson

Bohužel nemůžeme naši zvědavost ještě plně uspokojit. K dispozici jsou zatím pouze tyto obrázky. Chybí jakékoliv technické specifikace. Neznáme výkon, kapacitu baterie, dojezd, prostě nic. Na nákresu není zobrazeno osazení brzdami, pouze můžeme na nákresu vidět montážní bod na vidlici. Umístění a vzhled zpětných zrcátek také zatím chybí.

Tento nový a zatím bezejmenný koncept H-D nemá za cíl oslovit svoje stávající zákazníky. Spíše se chce přiblížit lidem, kteří se o značku Harley Davidson zajímají, ale nemají zájem pořídit si velký a hlučný chopper. Zda se podaří H-D dobře doladit poměr cena/výkon zatím nevíme, ale určitě má tento koncept šanci najít si svou cílovou skupinu.

Zdroj: Motorcycle.com

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno