Elektrický Super CUB od Hondy pravděpodobně brzy spatří světlo světa

0
Honda Super CUB
Zdroj: visordown

Nová verze ikonického modelu od značky Honda pravděpodobně brzy spatří světlo světa. Tentokrát se ale bude jednat o plně elektrickou verzi skútru s označením Super CUB! Celosvětově se staršího bratříčka modelu Super Cub prodalo více než 1 milion kusů, proto není divu, že Honda sáhla po ověřené koncepci a vylepšila ji.

Když mluvíme o vylepšení modelu, je třeba říct, že tady nezůstal kámen na kameni. Super Cub bude totiž dle návrhů plně elektrický s vyjímatelnou baterií. Podrobnosti vývoje jsou zatím utajovány, nicméně prvotní myšlenka na elektrický model CUB sahá až do roku 2009, kde se model Super CUB ukázal poprvé v konceptu “E” – tedy electricity.

Patentové obrázky nijak zásadně nepopisují charakter a osazení (vybavení) motocyklu, nicméně je vidět, že vycházejí právě z koncepce Super Cub “E”.

Honda Super CUB
Zdroj: visordown

Relativně detailně ale zachycují pozici a systém vyměnitelných/vyjímatelných baterií, na které The Big Red (anglické slangové označení společnosti Honda) spoléhá. 

Honda Super CUB
Zdroj: visordown

Což o to, systém vyjímatelné baterie pro dobíjení z klasické zásuvky uvnitř budovy je krásný, ale dočkáme se ho opravdu již v modelu Super Cub? Nebo jde čistě jen o nápad, který si v Hondě připíchnou na nástěnku? No, to snad již brzy uvidíme.

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno