Elektrický segway vycházející z designu skútru Vespa

0
Elektrický segway
Foto: Bel & Bel

Vespa je bezpochyby jeden z nejoblíbenějších skútrů na světě. I proto mnohdy inspiruje různá designová studia po celém světě, která její vzhled vtiskávají do svých produktů. Jedním takovým je i Bel & Bel.

Bel & Bel je španělské designové studio, které v roce 2005 založili dva absolventi barcelonské univerzity Carles Bel a Jesus Bel. Navrhli hybrid mezi Vespou a segwayem, takzvaný Z-Scooter. Je zřejmé, že se designéři inspirovali především přední částí karoserie. Můžeme si tedy všimnout identické podoby loga, klasického předního světlometu nebo podobného panelu s digitálním displejem.

Elektrický segway
Foto: Bel & Bel

Studio Bel & Bel drží krok s dobou, proto je Z-Scooter poháněn pouze elektřinou. Po kompletním nabití by měl být schopen ujet až 35 kilometrů při maximální rychlosti okolo 20 km/h. To by mělo dle tvůrců trvat okolo 3 až 4 hodin. Předním prvkem každého segwaye jsou balanční technologie. Bel & Bel svůj  Z-Scooter vybavilo klasickými systémy, které by díky svým vyvažujícím schopnostem měly poskytovat pro řidiče vyšší bezpečnost a lepší manévrování.

Bel & Bel prodává tento přepravní prostředek za 5 950 eur, což je v přepočtu přibližně 153 000 korun. Nejedná se tedy o žádnou levnou záležitost vzhledem k tomu, kolik dostupnějších segwayů na trhu najdeme. Ovšem pro fanoušky Vespy, kteří si chtějí pořídit podobně vypadající městský segway, nebude cena pravděpodobně hrát tak velkou roli. Navíc si Z-Scooter můžete pořídit v široké paletě různých barev. A to včetně červené, modré, stříbrné nebo černé.

Vespa všude kolem nás

Elektrický segway
Foto: Bel & Bel
Elektrický segway
Foto: Bel & Bel

Studio Bel & Bel vyrábí a prodává i „retro“ nábytek na míru. Například do prvního hotelu Virgin Hotel britského miliardáře Richarda Bransona navrhovalo speciální židle, opět s důrazem na křivky Vespy. Mimo jiné vytváří i pohovky v podobě starých aut.

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno