Co pod skútr? Koberec, podložka, beton a nebo?

0

Prakticky celou loňskou sezónu jsem řešil, co mám dát pod skútr a motorky do garáže tak, aby starý beton v garáži nevypadal jako ementál. Protože v garáži relativně často parkuji větší množství motorek a skútrů, nebylo možné mít jedno místo, kam vždy stroj odstavím.

Rád bych se proto podělil s několika zkušenostmi, které snad někomu dalšímu pomohou. Rovnou řeknu, že jsem zkusil všechno možné. Beton naší garáže je starý a nový povrch se mi opravdu dělat nechtělo, ať z ekonomických a nebo i “logistických” důvodů. Přeci jen vyndat všechno harampádí z garáže ven na pár hodin je OK, ale mít všechno venku před ní několik dní, než vyschne nová podlaha – no u mě nereálné.

Takže jsem cca v půlce loňského roku koupil zátěžové lino a myslel si, že mám vyhráno. Garantovaná nosnost na centimetr čtverečný byla dostatečná a tak nebylo moc co řešit. Věděl jsem, že by neměl být problém, ani když na něj postavím motorku na boční stojánek.

No, jak lino dopadlo po pár týdnech vidíte na fotce. Policajt sice nedělal díry, ale hlavní stojan byl doslova jako šrapnel. Kromě toho, jsem díky několika zápůjčkám a redakčním testům okusil, jaké to je umývat z podlahy unikající olej, brzdovku a všelijaké jiné kapaliny a nečistoty z cest. 

K Vánocům proto Ježíšek nadělil “pit” koberec (jak jinak než od Hondy :-)” a já se zaradoval, že bude klid. No, jak vypadal koberec začátkem dubna vidíte sami. 

Zase stejný problém. Prosekaný, zamaštěný a celkově prostě fuj. Koberec sice díky gumové spodní ochranné vrstvě neklouzal, ale byl okamžitě jako prase. Koberec pod motorkou jsem pravidelně tepoval fakt nechtěl, takže jsem začal hledat a řešit, co a jak dál.

Okukoval jsem zátěžové podlahy a vymýšlel, kam garáž na chvilku přestěhuju, protože mám rád pořádek a tohle mě drásalo. Světe div se, ale omyvatelných a zároveň zátěžových podlah je spousta. Cenově se pohybují od pár desítek korun za 1 metr čtvereční, až po tisíce kč za metr. Celkem divočina, jen co je pravda. Relativně náhodou jsem se spojil s kamarádem, posteskl si, co že to trápí mojí dušičku a že řeším kam ten svůj “garážový bordel” vystěhuju a ejhle…2 dny na to mi PPLkem přijel na vyzkoušení produkt od SipleJacku.

V podstatě do dneška mi v garáži na Jackovi (podložka SimpleJack) stojí nějaká motorka. Na hlavním stojanu, na bočním, samostatně a nebo dokonce 2 vedle sebe na šířku. Prostě využívám plného potenciálu, co podložka nabízí. Je to úlet, vlastně jsem našel přesně, co jsem chtěl a potřeboval, jen né na celou garáž, ale přesně pod jednu motorku na délku a nebo 2 na šířku. Snížená nájezdová hrana, maximální zatížení až 520 kg / cm2, protiskluzová ochrana a omyvatelnost, dokonce i od oleje a podobných dobrot.

Jsem nadšený. Jacka za pár dní vracím, protože jsem ho měl jen na vyzkoušení a rozhodně budu domlouvat další spolupráci. Velmi dobře si dovedu představit, že budu mít v nějakém podobném vzoru udělanou část garáže na “míru” protože tohle mě rozhodně přesvědčilo, že za to stojí. Kvalita je bezkonkurenční – myslím oproti dalším podložkám na trhu a to, co vydržela podložka oproti koberci a linu jsou nebe a dudy. Cenově to vyjde nastejno. Ach jo, tohle vědět dřív, ušetřil bych si zbytečné trápení.

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno