Celovečerní road movie Afrikou na Pionýru

0
Afrikou na pionýru
Foto: Marek Slobodník

Cesta napříč africkým kontinentem na legendárních a hodně starých motorkách Jawa Pionýr. Celovečerní road movie Afrikou na Pionýru přináší ještě bláznivější a odvážnější výpravu, než jaké známe díky žlutým trabantům Dana Přibáně. Právě jedné z kultovních expedic žlutých trabantů se vedoucí výpravy motorek do Afriky, dobrodruh a režisér Marek Slobodník sám na své Jawě 250 účastnil. Podobně, jako výrazné postavy filmových komiksových vesmírů dostávají vlastní filmy, tak i jeho samostatné dobrodružství Afrikou na Pionýru mohou brát diváci jako takzvaný „spin-off“.

Cestovatelský dokument Afrikou na Pionýru ukáže dobrodružství, které nezná hranice a které žene možnosti vlastního těla i svobodu ducha až do nejvyšších otáček. A zároveň přinese úchvatné záběry a pohled na přírodu a život Afriky, jaký nemá obdoby. Pět jezdců strávilo v sedle Jawy Pionýr pět měsíců, ze střední Evropy ke Kapskému městu ujelo přes 15 000 kilometrů. Na tom nejméně pohodlném dopravním prostředku projeli pouští, pralesem i savanou, protnuli rovník a profrčeli kolem Kilimandžára a dorazili až na nejjižnější místo afrického kontinentu, na Střelkový mys, kde se setkává Indický oceán s Atlantickým.

Afrikou na pionýru
Foto: Marek Slobodník

Během cesty spotřebovali 2500 litrů benzínu, natočili 360 hodin záběrů, provedli snad milion drobných oprav a prožili si dvě malárie.

„Afrika nám dala úplně jiný pohled na život. Zažili jsme na cestě takovou volnost, jakou si v dnešním uspěchaném světě dokáže představit jen málokdo. Uvědomili jsme si, že právě svoboda je to největší bohatství, které máme,“ říká cestovatel a dobrodruh Marek Slobodník.

Afrikou na pionýru
Foto: Marek Slobodník

Z mnoha hodin natočeného materiálu sestavil tým dobrodruhů průřez toho nejzajímavějšího. Vedle opojného pocitu svobody zažili jezdci i řadu dramatických a nebezpečných situací. Kromě nádherných panenských pláží Mozambiku se museli vyrovnat s nekonečnou pouští Súdánu, v etiopském vězení se potkali s utečenci mířícími do Evropy, odvážili se do největšího městského slumu Kibera v Keni a dva z nich pak podstoupili vlastní boj s nebezpečnou a mnohdy smrtící malárií.

Premiéra filmu měla být v českých kinech dnes, tedy 26.3.2020. Ovšem díky současné situaci a zavedeným restrikcím v souvislosti s epidemií koronaviru COVID-19, byla přesunuta na neurčito. Diváci ovšem o premiéru nepřijdou. Tým Marka Slobodníka zajistil alternativní řešení a diváci mohou celý film shlédnout pomocí streamovacích služeb. 

Trailer k road movie Afrikou na Pionýru

V současné chvílí lze film shlédnout na platformách Aerovod, Starmax nebo videotéce O2TV. 

Afrikou na pionýru
Foto: Marek Slobodník

Každým jedným pozretím nás podporíte do ďalšej tvorby a pomôžete nám zmierniť dôsledky nášho rozhodnutia vzdať sa kinodistribúcie v Českej Republike. Vždy ste stáli po našom boku a pomohli nám prekonať všetky problémy, či už počas expedície alebo počas tvorby filmu. Za všetku vašu podporu zo srdca ďakujeme, zaznívá z týmu Marka Slobodníka.

Zdroj: Bontonfilm

🔥Sledujte nás: Facebook, Youtube, Instagram, Twitter 

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno