Bunda do každého počasí a vyhřívané rukavice od značky W-TEC

0
W-TEC
Zdroj: INSPORTLINE

Jelikož je naše moto sezóna celoroční, hledali jsme další zajímavé kousky, které by nám zpříjemnili každodenní cestování během zimního období. Tentokrát padla volba na společnost INSPORTLINE a dva produkty jejich privátní značky W-TEC. Měli jsme jasno, bunda, která nám pomůže přečkat zimu v sedle a vyhřívané rukavice. 

Po dlouhém studování všech možných variant produktů značky W-TEC, padla volba na univerzální moto bundu W-TEC Aircross z jejich nejvyšší řady a rukavice W-TEC HEATston, které bych označit jako takovou zlatou střední cestu. 

Bunda W-TEC Aircross

Třívrstvá moto bunda W-TEC Aircross jako univerzální vybavení. Její hlavní předností je klimatická membrána, zateplená vložka, certifikované chrániče, odolný materiál či komplexní systém nastavitelné ventilace. Už nyní vím, že toto je bunda, kterou po zimě neuklidím, ale pouze upravím dle dané sezóny. 

W-TEC
Zdroj: INSPORTLINE

Bunda je totiž ideální prakticky do každého počasí: V horkých dnech využiju ventilační systém AirCross Function a AirVent System, který je vyřešen pomocí velkých odnímatelných panelů a nastavitelných otvorů na hrudi, zádech a dokonce i rukávech. Z vnitřní strany pak bunda disponuje prodyšnou síťovinou. Naopak v deštivých či nepříjemně větrných dnech mohu tuto ventilaci kompletně uzavřít a bundu dovybavit odnímatelnou klimatickou membránou, která zajistí nepromokavost a větruodolnost. A když přijde i zima, přímo na tuto membránu lze ještě upnout zateplující vložku.

O bezpečnost se starají certifikované vyjímatelné protektory s vyšší úrovní ochrany (level 2) na nejkritičtějších místech: záda, ramena a lokty. Je podpořena odolným, oděruvzdorným, ale příjemně poddajným vnějším nylonovým materiálem Tactel®, a v neposlední řadě také strategicky rozmístěnými reflexními prvky.

Praktičnost bundy W-TEC Aircross doplňují kapsy pro nejpotřebnější náležitosti – hlavní předností této bundy je zejména velká kapsa na zádech. Díky stahovacím popruhům a dalším nastavitelným prvkům na rukávech, v pase a na bocích lze velikost bundy upravit podle anatomie těla – jednoduše tak, aby bunda co nejlépe sedla. Pro ještě větší komfort je vybavena elastickými panely v oblasti ohybů paží, příjemným neoprenovým límcem a dalšími detaily.

Vyhřívané rukavice W-TEC HEATston

Jedná se o moje první vyhřívané rukavice. Ano, řešením jsou i rukávy na řídítka, ale chtěl jsem vyzkoušet zase něco nového. Tyto rukavice jsou podle výrobce vyrobeny z kvalitních materiálů a ovládání je naprosto jednoduché, což mohu potvrdit.

W-TEC
Zdroj: INSPORTLINE

Membrána zajistí 100% odolnost proti větru a díky funkci odvádění potu zároveň moje ruce udrží v suchu. Aby byly rukavice nepromokavé, byly při výrobě všechny švy podlepeny.

W-TEC
Zdroj: INSPORTLINE

Tři módy umožňují nastavit si optimální teplotu dle aktuálního počasí či vlastní potřeby. Příjemné vyhřívání je cítit z horní strany na všech prstech i na hřbetech rukou. 

Pohodlí uvnitř rukavic je umocněno příjemně měkkou výstelkou. Uvnitř balení jsem našel mimo jiné i dvě baterie s kapacitou 2000 mAh, které plně nabíjím cca 3,5 hodiny a jejich výdrž je až 4 hodiny. Tady samozřejmě záleží i na tom v jak velké zimě jezdíte. 

Závěrem

Tento článek není kompletním hodnocením. Oba produkty využívám zhruba jeden měsíc, takže by nebylo fér dělat závěry, když pořádná zima ještě teprve přijde. Ale zatím mohu říct, že bunda nemá chybu. Za současnou cenu 6 590 Kč mám opravdu komplexní bundu na všechny období. Vyhřívané rukavice budou složit přece jen pouze v zimě nebo chladnějších dnech. I když nemusím vyhřívání používat a baterie mohu rychle odpojit, měkká výstelka hřeje sama o sobě a na letní období tyto rukavice nejsou vhodné. Co mě ale těší, že je vezmu klidně na různé zimní sporty. Za cenu 2 790 Kč je to opět praktický doplněk, který najde využití nejen na skútru. 

Kompletní vyhodnocení těchto dvou produktů ale udělám koncem zimy, abych vám poskytl objektivní závěr. Je mi jasné, že se nějaké drobné mušky najdou, ale už nyní vím, že to nebude nic dramatického. 

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno