BAMBOO: helma pro ekologické nadšence

0
BAMBOO
Foto: lulop

Skořepina z přírodního bambusového vlákna a organické bavlny s vycpávkami z přírodního latexu. Dodávána v tašce z kokosového vlákna a krabici z recyklovaných materiálů. 

V asijské architektuře je používaný už po staletí díky mimořádným vlastnostem. Bambus může být charakterizován i jako materiál budoucnosti! Vyniká především bezkonkurenční sílou a pružností, avšak tato impozantní rostlina také dokáže pohltit až pětinásobné množství skleníkových plynů a produkuje o 35 % více kyslíku než stromy. Bambus může navíc růst o více jak jeden metr denně bez použití jakéhokoliv pesticidu. To znamená, že bambusová plantáž může vyprodukovat až 25 násobné množství dřeva než les. Toho využívá výrobce ROOF již od roku 2007, kdy představil první a zatím jedinou helmu se skořepinou z přírodního bambusového vlákna. Ta vyhovuje všem evropským bezpečnostním normám E22-05.

BAMBOO
Foto: lulop

Bambus, bavlna a latex

V současné době je ochrana životního prostředí stále závaznějším tématem, a proto se francouzské firmy jako je ROOF snaží o implementaci funkčních a ekonomických řešení, které by snížily dopad jejich produktů na přírodu. Na jaře roku 2020 se tak dočkáme nové verze helmy BAMBOO, která je o krok napřed oproti svému předchůdci. Vnější skořepina je vyráběna z přírodního bambusového vlákna a organické bavlny, přičemž komfortní nošení zajistí vycpávky z přírodního latexu. Bude dodávána v tašce z kokosového vlákna a krabici z recyklovaných materiálů. BAMBOO ji bude nabízet v provedení s plexisklem i bez. Navíc, ručně tkaná bambusová vlákna dávají každé helmě svůj jedinečný design.

BAMBOO
Foto: lulop

Celkově jde u této helmy o opačný směr ve vývoji než u „chytrých“ helem, které jsou svou výrobou a integrací energeticky náročných zařízení stále více zatěžují přírodní zdroje. BAMBOO tak nabízí nový úhel pohledu a dokazuje, že alternativní řešení máme všichni k dispozici.

  • Skořepina z kompozitu přírodních bambusových vláken 
  • Komfortní vycpávky z přírodního latexu 
  • Přírodní bambusová vlákna s organickou bavlnou 
  • Vyjímatelné, nastavitelné a pratelné vycpávky 
  • Vystýlka z materiálu EPS s dvojitou hustotou 
  • Zapínání Micrometric 
  • Dodáváno v tašce z kokosového vlákna a krabici z recyklovaného materiálu 
  • Dvě provedení: s plexisklem či bez. Provedení s plexisklem je osazeno 2 postranními pláty z bambusového vlákna a dřeva 
  • V prodeji na jaře 2020 
  • Dostupné v 6 velikostech: 54,56,57,58,60,61, a dvou odstínech bambusu

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno