Adaptivní tempomat od BMW: Dodržujte bezpečnou vzdálenost

0
BMW
Foto: MCN

Zatímco společnost Ducati oznámila, že bude první na trhu, kdo systém adaptivních tempomatů u motocyklů představí, společnosti jako KTM a BMW se nebojí odhalit i fungování a principy svých konceptů.

BMW společně s firmou Bosch na vývoji intenzivně pracují a novinka pojmenovaná ACC (Active Cruise Control) by měla spatřit světlo světa už velmi brzy. Novinka bude po vzoru automobilového průmyslu umožňovat nejen nastavení různých rychlostí, ale zároveň by měla i redukovat citlivost předních senzorů vzdálenosti od předmětů/vozidel před vámi. 

Oproti automobilové verzi je novinkou interní systém, který bude umět predikovat chování vozidel před jezdcem, a tím pomůže vyhodnotit, zda začít brzdit nebo upravovat rychlost. V praxi to znamená, že by Bosch jednotka mohla umět předvídat i změny směru jízdy vozidel před vámi. Zní to lehce jako sci-fi, proto uvidíme, jaká nakonec bude její finální funkcionalita a využití v praxi. 

BMW
Foto: MCN

Za zmínku stojí i úprava spojená s náklony motocyklu. Jakmile se nakloníte a změníte tím rychlost, jednotka bude umět sama “přibrzdit” a po projetí zatáčkou opět zrychlit, zcela bez zásahu jezdce. Nehrozí tedy náhlá akcelerace při průjezdu zatáčkou. To už je opravdu zajímavé a v provozu jistě užitečné. 

BMW
Foto: MCN

Novinka by měla být namontována předně na motocykly s produkčním datem 2021. Tak uvidíme, zda se objeví i na skútrech kategorie GT, do kterých BMW v posledních několika letech investuje.

Zdroj: MCN

REAGOVAT

Vyplňte komentář
Prosíme, zadejte své jméno